ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Deniz Gezmiş ve arkadaşları

+2
devran
gözde
6 posters
YazarMesaj
gözde

gözde

Kadın

Deniz Gezmiş ve arkadaşları Empty
MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimePerş. Ocak 24 2008, 20:35

şimdi buyrun paylaşın demişsin iyi çok güzel de belirli bir konu vermek lazım değil mi? Surprised
devran

devran

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeCuma Ocak 25 2008, 10:49

böyle babayiğit adamları asarlar zaten..ama yakındır arkadaslar cok yakındır..devrimci hareket cok yakında baslıyacak..
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeCuma Ocak 25 2008, 16:03

bencede başlar ama hemen olmaz sanırım çünkü bu işler o kadar kolay değil biraz sabır ister...ya birde türban konusu kurcalanmaya başlandı baksanıza 10. ve 42. madde değişecek,13. maddeye dokunmaya kalkarlarsa bence o zaman ayaklanma yaşanır diyorum ben işte böyle bir hareket sonucu başlar herşey... tabii benim düşüncem siz ne düşünüyorsunuz bilemem....
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeCuma Ocak 25 2008, 16:07

öyle hemen olmaz da yine de yakındır bence arkadaslar..
https://ata-genc.yetkin-forum.com
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeCuma Ocak 25 2008, 16:10

Ama Okay tamam da devrim hareketleri öyle kolay birşey değildir bunu sen çok iyi bilirsin bence biraz daha zamanı var AKP şöyle birazcık daha kurcalasın bak o zaman neler oluyor hepimiz görürüz bence... Question Rolling Eyes
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeCuma Ocak 25 2008, 16:14

Aslında ben bişey de söylemek istemiyorum bu konuda..Milletimizin kafasızlıgı..Kömüre, patatese vatanı teslim edersen olacagı budur..Şimdi de kamu kurulusların da basörtüsü kalksın diyorlar..Ben de basörtüsüne karsı değilim..Ama laiklik daha önce gelmeli bence..
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeCuma Ocak 25 2008, 16:22

Çoğumuzun annesi,ablası,halası,teyzesi...vs kapalı ama gerçekten de laiklik önce gelmeli çok doğru bir tabir kullanmışsın orada vatanı kömüre patatese satıyorlar....
devran

devran

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeC.tesi Ocak 26 2008, 21:20

ya arkadaşlar konu başörtüsü ya da başka bir şey değil konu kadrolaşma her yere kendi adamlarını koymak istiyolar bu başörtüsü filan hikaye ya görmüyomusunuz piyasalar ne halde geldi indanları başörtüsü diye o diye bu diye başka tarafa çekiyolr herşeye zamyapıyolar bunlar niye gösterilmiyo haberlerde yakında kriz çıkarsa hiç şaşırmicam ben
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeC.tesi Ocak 26 2008, 21:29

adamlar virüs gibi sardılar.. cumurbaskanı onlardan, basbakan onlardan, bakanların hepsi onlardan, mecliste cogunluk onlardan, yök baskanı onlardan, anayasa mahkemesi kısmen olsada kendi adamlarından olusmaya basladı..ama ben hiç üzülmüyorum..bnm üzüldüğüm konu denizler, yusuflar ve hüseyinler..oyları onlara verenler bu halkın %46 lık kesimidir..bir kere daha söylemiştim bunu..patatese, sogana, kömüre vatanı milleti emanet ediyorlarsa, vicdanları sızlamıyorsa diyecek birşey de yok onlara..saygılar..
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimePaz Şub. 03 2008, 17:17

suç bizim arkadaşlar devrim olmasada ihtilala şeklinde olur halk bir hareket yaparsa orduda arkadasından gelicek şahsen ben büyükanıta güveniyorum böyle bir ihtilal e karşı olmam şahsen çünkü azınlıktayız %47 yi nasıl verdi arkadaşlar bunu hiç görmüyoruz adamlar kaç yıl önceden başladılar cumhuriyet i kemirmeye 1953 te demokrat parti iktidara geldiğinden beri .

belki yanlış olucak böyle anlatmam ama 1960 ta 1-0 öne gectik . 1972 de 1-1 yaptılar bizden deniz i aldılar adnan menderes e karşı

1980 de son darbeyi vurdular 1-2 yaptılar bundan sonra da hep kaybediyoruz biz neden çünkü savaşmıyoruz şimdi brlik olmuşken yeniden şahlanmalıyız şimdi demokrasi yi düşüncek halimi,z kalmadı
MDD gercekelştirmel,iyiz bende bu kalabalıkla birlikte hareket edicem benim hayalim bir gün meclis içinde bnu kalabalığı görmektir.Devrimi yapmış olarak kemalist devrimi
o zaman deniz gezmiin heykellerini dikebiliriz o zaman onun ideolojisini her tarafa yayarız
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 01:57

caner sen konus ben dınlıyım abı sen nesın yaw acayıp konusuyon bana gore dedıklerının hepsı dogru ben cogu bılmedıgım seyı sıtenın sayesınde senın sayende ogrendım burdan herkesın onunde senden ve sıte sakınlerıne esekur edeıyorum
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 02:47

beni gaza getirmeyin sonra tutamıycaksınız Very Happy sağolun ya yoldaşlar işallah bu forumda bir aile ortamı oluşur
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:58

senle ben aıle olduk kardesız anneyle babada bulalım al sana aıle Very Happy
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 04:05

babamız okay abi Very Happy
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 10:31

yok daha .. bende sizin kardeşinizim arkadaşlar.. Neutral
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 10:44

okay abı sen baba ol yoksa babasız kalırız Sad
devran

devran

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeSalı Şub. 12 2008, 01:45

muhabbet koyuymuş arkadaşlar bir iki de ben çiziktirim ülke iyiden iyiye kaosa sürükleniyo gidilatadur diyen yok hoş deseler ne olucak adamların kimseyi taktığı yok ki ya biriniz asker ihtilal yaparsa iyi olur demiş bende ilk zamanlar söylüyodum ama düşündüm bir işe yaramaz hele bugünün türkiyesinde olan sadece halka bizlere olur sanki seksen darbesinde bürokratlara birşey olmuştu üç beş ay adalarda tatil yaptılar sonra yeniden koltuklarına gömülmediler mi aydınlara devrimcilere oldu olanı kaldıki asker bu yapılabnlara bariz göz yumuyo çünkü bunların arkalarında amerika var nereye kadar sürer bu saltanatlaı bakalım
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 00:09

devran demiş ki:
muhabbet koyuymuş arkadaşlar bir iki de ben çiziktirim ülke iyiden iyiye kaosa sürükleniyo gidilatadur diyen yok hoş deseler ne olucak adamların kimseyi taktığı yok ki ya biriniz asker ihtilal yaparsa iyi olur demiş bende ilk zamanlar söylüyodum ama düşündüm bir işe yaramaz hele bugünün türkiyesinde olan sadece halka bizlere olur sanki seksen darbesinde bürokratlara birşey olmuştu üç beş ay adalarda tatil yaptılar sonra yeniden koltuklarına gömülmediler mi aydınlara devrimcilere oldu olanı kaldıki asker bu yapılabnlara bariz göz yumuyo çünkü bunların arkalarında amerika var nereye kadar sürer bu saltanatlaı bakalım

ben 60 ihtilali gibi bir şey düşündüm hem 61 anayasası gibi özgürlükçü bir anayasa yapılabilir
eğer bu belaları başımıza 80 darbe si açtıysa ancak ve ancak bunu başka bir ihtilala çözebilir bu ihtilal
ben böyle düşünüyorum
devran

devran

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 19:54

solcukemalist demiş ki:
devran demiş ki:

ben 60 ihtilali gibi bir şey düşündüm hem 61 anayasası gibi özgürlükçü bir anayasa yapılabilir
eğer bu belaları başımıza 80 darbe si açtıysa ancak ve ancak bunu başka bir ihtilala çözebilir bu ihtilal
ben böyle düşünüyorum
peki şu soruya cevap verebilirmisin neden 60 ihtilalinden sonra çok değil 7-8 yıl sonrayeniden olaylar patlajk verdi öğrenci olayları işçi eylemleri grevler sonuçta 61 anayasası çok iyiydi ama gelen sivil hükümetinde iyi olması gerekmez mi şimdi bir darbe olsa kimi getirecekler kim gelse bizi bataktan kurtarır önemli olan darbe yapmak değil önemli olan sonrası bence
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 20:06

devran demiş ki:
solcukemalist demiş ki:
devran demiş ki:

ben böyle düşünüyorum
peki şu soruya cevap verebilirmisin neden 60 ihtilalinden sonra çok değil 7-8 yıl sonrayeniden olaylar patlajk verdi öğrenci olayları işçi eylemleri grevler sonuçta 61 anayasası çok iyiydi ama gelen sivil hükümetinde iyi olması gerekmez mi şimdi bir darbe olsa kimi getirecekler kim gelse bizi bataktan kurtarır önemli olan darbe yapmak değil önemli olan sonrası bence

Ben sana katılıyorum aynı şey benim cevabıma da geldi ama sana katılmak daha kolayıma geldi önemli olan darbe değil sonrası...
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 22:57

iyi o zaman öle durup ülkemizin yok oluşunu izleyelim hanginiz benimle dağa gelirmisiniz şimdi soruyorum size bu ülkede demokrasi varmış gibi konuşmayın arkadaşlar
ben bu kadar olayı okuduktan sonra bu ülkede demokrasinin olmadığına kanaat get,irdim
ayrıca demokrasi ye olan inancımı yitidim artık rajimi korumak için fransız modelini yani
rehjim korumak için ne olursa olsun yapılmalıdır diyorum
ihtilalden sonra halkı eğitirsek hiçbilşeyi olmaz
60 ihtilali olmasaydı ne işçi harekeketleri nede öğrenci hareketleri olurdu
61 anayasasının özgürlükçü ortamında öğranci hareketleri ve işçi hareketelri doğdu
yalnız köy enstütüleri halk evleri kütüphaneler kapatıldığı için halk eğitilemiyordu ve bundan yararlanan faşistler de onları kandırmaya başladı

eğer toplanıp devrimi yapıcak bi kalabalık bulursan söyle geleyim bende göreyim
eğer 68 gençliğine özeniyosanız onların 60 ihtilali hakkındaki düşüncelerini bir öğrenin arkadaşlar
60 ihtilalini överler 68 gençliği onların yazılarını denizin savunmasının tam metnini okuyun özellikle anayasayı ihalal ettikelrine dahi iddalara karşı savunmasını ne dediğini görüceksiiz
yolumuz deniz in yoluysa onları düşüncelşerini kabullenmeliyiz o kadar

saygılarımla
caner ertay
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimePtsi Şub. 25 2008, 14:50

solcukemalist demiş ki:
iyi o zaman öle durup ülkemizin yok oluşunu izleyelim hanginiz benimle dağa gelirmisiniz şimdi soruyorum size bu ülkede demokrasi varmış gibi konuşmayın arkadaşlar
ben bu kadar olayı okuduktan sonra bu ülkede demokrasinin olmadığına kanaat get,irdim
ayrıca demokrasi ye olan inancımı yitidim artık rajimi korumak için fransız modelini yani
61 anayasasının özgürlükçü ortamında öğranci hareketleri ve işçi hareketelri doğdu
yalnız köy enstütüleri halk evleri kütüphaneler kapatıldığı için halk eğitilemiyordu ve bundan yararlanan faşistler de onları kandırmaya başladı

eğer 68 gençliğine özeniyosanız onların 60 ihtilali hakkındaki düşüncelerini bir öğrenin arkadaşlar
60 ihtilalini överler 68 gençliği onların yazılarını denizin savunmasının tam metnini okuyun özellikle anayasayı ihalal ettikelrine dahi iddalara karşı savunmasını ne dediğini görüceksiiz

saygılarımla
caner ertay

Caner haksızsın demiyoruz sadece benim söylemek istediğim şu: Şimdi herkes iktidarın söylediklerine körü körüne bağlanmış benim akrabalarımdan bile var böyleleri şimdi yapılan bir darbeyi bu ülke kaldıramaz hem nerden bilelim ki sonuçların çok iyi olacağını ya 80 darbesi gibiyse o zaman yine aynı şekilde mi düşüneceksin ben onu merak ediyorum ya yine masum insanların canı yanarsa sadece 60 ihtilalini düşünmemelisin tarihimizde sadece 60 ihtilali yok ki...Tamam haklısın ben 60 ihtilalinin öğrenciler üzerinde ne etkiler bıraktığını biliyorum gerçekten haklısın ama sonuçlarını kestiremeyiz şimdiye kadar bu darbelerde çok masumun canı yandı bence başka tarfından da bak olaya derim ben sadece 60 ihtilalini düşünme... Wink

Ayrıca benimle dağlara gelir misiniz diye sormuşsun ben gelirim ve hiç korkmadan bu ülke partiyle yönetilemez zaten DEVRİM gerekli....
deniz_devrim

deniz_devrim

MesajKonu: Geri: Deniz Gezmiş ve arkadaşları   Deniz Gezmiş ve arkadaşları Icon_minitimePtsi Mart 03 2008, 02:42

solcukemalist demiş ki:

saygılarımla
caner ertay

katılıyorum sana harfi harfine.soruna gelince şöyle diyeyim gözümü kırpmadan gelirim.

Deniz Gezmiş ve arkadaşları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-