ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türban konusu

+11
Umudun Türküsü
devran
emre
kızıl yıldız
rapn213
devrimci
gözde
taylan.özgür
solcukemalist
ebru
Okay
15 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Şub. 08 2008, 18:42

ıkınızde oaylasım ıcın tesekurler. dun 32.gunde konusulanlara gore benım aklımda sızın dedıklerınız yankılandı turban ozgurluk olarak algılanmaktadır.bu yanllıstır belkıde emperyalızm ın tuzagıdır bugun unıve gıren turbanlı yarın kamudada calısmak ısteyecek dıyecek benı okuttunuzda ben bosunamı okdum benım onumu acın ben okuduysam unıvde sımdede calısmak ıstıyorum dıyecek. emperyalızm cıkarı ne dersenız ortadogı dıncı ulkelerdır, ıran afganıstan emperyalıst ulkeler dını kullarak orta dogu ulkelerını rahatlıkla kullanabılırler dıye dusunuyorum.

anayasada 2 madde degısmesı ımkansız olarak nıtelendırılen maddelerden bırıdır. 32.gun programında kadının bırı unıvde ogretım uylerı derse gırmeyeceklerını soylemısler dedı. eger akp anayasanın 2 maddesını degıstırırse onlarda derse gırmemem hakkını kullanacaktır hersey esıt sartlarsa olmalıdır.
kızıl yıldız

kızıl yıldız

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Şub. 08 2008, 21:16

Deniz Gezmis ipe giderken ne demisti?:
"Yasasin özgür ve bagimsiz Türkiye, yasasin türk ve kürt halkinin bagimsizlik savasi"

Ne AB ne ABD tam bagimsiz Turkiye!!!!. PKK'lilar asla DEVRİMCİ olamaz!!

Sosyalist Devrim
YOLDAŞLARIMIZ SAVAŞIYOR
YOLDAŞLARIMIZ DİRENİYOR
ZAFER BİZİM OLACAK
TEK YOL DEVRİM

SAVAŞIMIZ;
EŞİTLİK ADALET
ÖZGÜR VATAN TOPRAKLARI İÇİN!!!

EMPERYALİZME KARŞI BAĞIMSIZLIK
FAŞİZME KARŞI DEMOKRASİ
KAPİTALİZME KARŞI SOSYALİZM
MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR
UMUDUN ADI DEVRİMCİ CEPHE!!

Deniz olunmali bugün...
Bugün Yusuf...
Bugün Hüseyin...
Cevahir yürekli üc karanfilin ölmedigini, ölmeyecegini
Ve yalniz ve yalniz bin dirilmek icin bir kez "bedenlerini" feda ettiklerini gösterme günüdür gün...
Cünkü
Adam olmaktir,
Deniz olmak
Yusuf olmak
Hüseyin olmak...
Deniz olmak "24 yasinda kendini ülkenin bagimsizligina adayabilmektir" korkusuzca
Hüseyin olmak "ben sahsen hicbir cikar gözetmeden halkimin mutlulugu ve bagimsizligi icin savastim. Bu bayragi bu ana kadar serefle tasidim. Bundan sonra bu bayragi Türk halkina armagan ediyorum. Yasasin isciler, köylüler ve devrimciler" deyip bayragi teslim etmektir bir ölümle dirilecek binlere...
Yusuf olmak "ben ülkemin bagimsizligi ve halkimin mutlulugu icin serefimle bir kere ölüyorum. Sizler, bizleri asanlar serefsizliginizle her gün öleceksiniz! biz halkimizin hizmetindeyiz, sizler Amerika'nin hizmetindesiniz. yasasin devrimciler, kahrolsun fasizm!" diye haykirabilmektir Amerikan usaklarina...
Zor olandir Deniz, Yusuf, Hüseyin olmak
Ama onurlu olandir...
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Şub. 08 2008, 21:26

kızıl yıldız demiş ki:
Deniz Gezmis ipe giderken ne demisti?:
"Yasasin özgür ve bagimsiz Türkiye, yasasin türk ve kürt halkinin bagimsizlik savasi"

Ne AB ne ABD tam bagimsiz Turkiye!!!!. PKK'lilar asla DEVRİMCİ olamaz!!

Sosyalist Devrim
YOLDAŞLARIMIZ SAVAŞIYOR
YOLDAŞLARIMIZ DİRENİYOR
ZAFER BİZİM OLACAK
TEK YOL DEVRİM

SAVAŞIMIZ;
EŞİTLİK ADALET
ÖZGÜR VATAN TOPRAKLARI İÇİN!!!

EMPERYALİZME KARŞI BAĞIMSIZLIK
FAŞİZME KARŞI DEMOKRASİ
KAPİTALİZME KARŞI SOSYALİZM
MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR
UMUDUN ADI DEVRİMCİ CEPHE!!

Deniz olunmali bugün...
Bugün Yusuf...
Bugün Hüseyin...
Cevahir yürekli üc karanfilin ölmedigini, ölmeyecegini
Ve yalniz ve yalniz bin dirilmek icin bir kez "bedenlerini" feda ettiklerini gösterme günüdür gün...
Cünkü
Adam olmaktir,
Deniz olmak
Yusuf olmak
Hüseyin olmak...
Deniz olmak "24 yasinda kendini ülkenin bagimsizligina adayabilmektir" korkusuzca
Hüseyin olmak "ben sahsen hicbir cikar gözetmeden halkimin mutlulugu ve bagimsizligi icin savastim. Bu bayragi bu ana kadar serefle tasidim. Bundan sonra bu bayragi Türk halkina armagan ediyorum. Yasasin isciler, köylüler ve devrimciler" deyip bayragi teslim etmektir bir ölümle dirilecek binlere...
Yusuf olmak "ben ülkemin bagimsizligi ve halkimin mutlulugu icin serefimle bir kere ölüyorum. Sizler, bizleri asanlar serefsizliginizle her gün öleceksiniz! biz halkimizin hizmetindeyiz, sizler Amerika'nin hizmetindesiniz. yasasin devrimciler, kahrolsun fasizm!" diye haykirabilmektir Amerikan usaklarina...
Zor olandir Deniz, Yusuf, Hüseyin olmak
Ama onurlu olandir...

bende dedıklerıne ek olarak huseyın dedıklerınde oldukca benımsemıstır

babası tuccar olan huseyın babasının dukkanına yaklasmamakadır. babası huseyını yanına cagırdıgında gelmemekte sen 3 kurusa alduıgın malı 7- 10 satıyosun burada halk ezılıyor ben buna ortak olamam dıyerek kendısını egıtmeye o yasta halkı savunmustur.
rapn213

rapn213

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Şub. 10 2008, 14:20

türban meclisten geçti inşallah anayasa mahkemesinden geçemez
kızıl yıldız

kızıl yıldız

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Şub. 10 2008, 16:32

Gecemez eğer gecerse karsısında bızı bulurrlar Exclamation Exclamation Turkiye Cumhuriyeti laik yapısını korumak bize düşerse şayet layıkıyla yapacagımıza ınanıyorum...Bunların hepsı amerıkan kopegı
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Şub. 10 2008, 21:25

Evet tek umudumuz Anayasa Mahkemesi ama Barış demişsin ki karşısında bizleri bulurlar nasıl? Birleştiğimiz bi yer bile yok bakın ülkücülere... bizde uyanalım artık birşeyler yapalım ülke ne hallere girdi Ata'mızın yüreği sızlıyor hadi millet kalkın uyanın artık...
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Şub. 11 2008, 00:01

anayasa mahkemesi engellerse bunalr yien oy alıcaklar
bırakın geçsin ma yazıyı sonuna kadar okuyu bi dkk

bakın bu ülkede halk hiç kendi başına bişiler yapmadı 60 ihtilalini bile ordu öncülüğünde yaptık Bu yüzden de kimse özgürlüğün değerini bilmiyor Kadınalra haklarını Mustafa Kemal verdi. Kadınlar kendielri haklarını almadılar. Mesela fransa da kadınlar kendi haklarını ölerek almışlardır.
şimdi sıra bizde arkadaşlar halk harekete geçmeye hazır bir bölümü eyleme geçse arkası gelir neden derseniz eylemcilere yapılan haksızlığı görücekelrdir

artık bu halk birşeyler yapmak zorunda bunun öncüsü de üniversiteler olucak ve ordu da arkasından bizle olucaktır kesin çünkü şuanki genelkurmay başkanı devlet bahçeliyle bile tartıştı
artık bir savaş var son radde 3.kurtuluş savaşı başlıyor

gazmız mübarek olsun yoldaşlar Very Happy
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Şub. 11 2008, 20:52

Gerçekten haklısın iç bölünme bu olayla beraber başladı tayyip zaten adnan menderse 2 ben böyle düşünüyorum 50 yıl öncesine geri dönüyoruz arkadaşlar bunun artık herkes farkında...
Adamlar türbanı siyasi simge için çıkardılar kapalı kızlar kullanılıyor.Admaların ilk hedefi laikliği yıkmak sonta Türkiye Cumhuriyeti'ni islam ülkesi olmaya doğru gidiyoruz ama kimse daha grup oluyo,toplaşan yok....
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 00:06

islam devletine çevirmezler bunlar direkt despot bir diktatörlük kurmak istiyolar bunun içinde dini kullanıyolar
açıkcası bunu başarırlarsa silaha saılacağımız kesindir en azından benim için böledir bence şuan bile demokratik yopllar için son zamanlar artık ciddi bir şeyler olucak türkiye tamamen değişiyor ordu bişeyler yapıcak gibi
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 15:23

Asker birşey yapmasın ya 50 yıl geriye gidiyoruz bu da çok köt oluyor ortalık daha çok karışıyor asker yönetimi ele alınca ama kamuyada sıçratmaya kalkarlarsa bence de asker ele alır yönetimi çünkü şu durumdan bile rahatsızlar...
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 18:03

60 ihitilali bizi ileri mi götürdü geriyemi sorarım sana
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 18:08

Hayır ihtilallerden sonra düzen sağlanıyor haklısın ama o düzeni sağlamak için haksız olan insanların canı da yanıyor ihtilal dönemi uzun sürüyor insanlar korkuyor sence bu iyi birşey mi?
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 13 2008, 18:30

60 ihtilalini okudunmu hiç gözde 60 ihtilalinde evt bir başbakan astık tek yanlışı buuydu 60 ihtilalinin
bunun karşılığuında tüm türkiye ye inanılmaz derecede özgürlük sağlandı üniversitelerde örgütlendi öğrenciler
eğer denizin konuşmalarını yazılarını savunmasını okursan orda 60 ihtilaline övgü vardır bunlardan yararlanarak buna inandım bende
zaten 60 ihtilali de fransız ihtilalinden esinlenerek yapılmıştır
tabiki idamlara karşıyım
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Şub. 15 2008, 22:29

Sadece idamlar değil herhangi bir askeri darbe sonucu ülkenin toplanması kolay mı geçmişimizi bilmiyor muyuz tamam olayın özgürlük boyutu çok güzel ama bir askeri darbe ülkeden 50 yılı söker götürür...
Önemli olan darbe değil,darbeden sonra insanların hayatı bunu düşünmek gerekir...
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 20:30

arakdaşalr siz cidden deniz in savunmasını deniz in sölzerini okudunuz demi orda 60 ihtilaline onu yapanalra karşı övgü vardır 60 ihtilal i bizi 30 yıl ileri götürmüş 80 ihtilali 50 yıl geri götürmüştür ayrımı iyi yapın
nir ihtialal olamasa bu ülke 300 yıl geri gidecektir
tehlkenin farkındamısınız
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi Şub. 18 2008, 13:56

solcukemalist demiş ki:
arakdaşalr siz cidden deniz in savunmasını deniz in sölzerini okudunuz demi orda 60 ihtilaline onu yapanalra karşı övgü vardır 60 ihtilal i bizi 30 yıl ileri götürmüş 80 ihtilali 50 yıl geri götürmüştür ayrımı iyi yapın
nir ihtialal olamasa bu ülke 300 yıl geri gidecektir
tehlkenin farkındamısınız

tabi ki okuduk okumasak burda işimiz ne???
ama şimdi toplum çok bölündü bir askeri darbeyi kaldıramayız başka birşeyler yapılmalı yapılacak şey askeri darbe değil... Evil or Very Mad
emre

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 20 2008, 20:55

Gecen yıl bi gazetede bir yazı okudum besyüz nüfüzlu bi köye besbin kisik bi cami yapılmıs.neden okul degil.aynı köyde yasayan ögrenciler yaklasık on km yürüyüp okula gidip ögrenim görmrye calısıyolar.hem kendileri okul yapmadıgı gibi yapılan okullarıda kendilerine ceviriyolar. ATATÜRK iki ilkesinden ödün verilmesini istememis cumhuriyetcilik ve laiklik.bu gün bu iki ilke tehlikede.bu gün üniversitelerde yarın liselerde sonra devlet kurumlarında.önüne gecilemez bi hal alır bu durum.
Hic kimsenin ATATÜK e meydan okuma hakkı yoktur.onun icin ATATÜRK ün ilke ve ınkılapları cignenemez.
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 20 2008, 20:59

imam verir artık ders onalra Very Happy
faşistler hepsini defedicez
tek dileğim bu hepsini defetmek
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 20 2008, 21:25

KAHROLSUN FAŞİZM.. KAHROLSUN EMPERYALİZM..
https://ata-genc.yetkin-forum.com
devran

devran

Kadın

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. Şub. 20 2008, 22:35

konu türbandan darbeye gelmiş ben darbe yapılmasını isttemiyorum solcu kemalist arkadaş 60 ihtilalini örnek olarak gösteriyo konuşmalarında ama hiç 80 ve sonrası yaşananları ele almıyo hiç 80 ihtilalini düşünüp cevap yazmıyo hadi diyelim asker yönetime el koydu bu bence hiçbir işe yaramaz çünkü şu anki hükümetin arkası sağlam yine aynı adamlar ve ideolojiler başa gelir sanmıyorum sol bir darbe olsunne olursa olsun amerikanın okey verdiği insanlar başa gelir bu da darbenin bi işe yaramayacağını gösterir
rapn213

rapn213

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Şub. 22 2008, 19:22

EN KUTSAL!!!!!

DUYDUGUM EN GÜZEL ' TÜRBAN ' YORUMUNU SIZLERLE

PAYLASMAK ISTEDIM!!!

KATILDIGI 'ORADA NELER OLUYOR ' ADLI PROGRAMDA

TÜRBAN'A DAIR GÖRÜŞÜ SORULAN

PROF. ZEKERIYA BEYAZ HOCA ŞÖYLE DEDI:

'... BEZDE KUTSALLIK ARANACAKSA,

O ZAMAN , EN ÖNEMLİ YERLERI ÖRTTÜĞÜ İÇİN
EN KUTSAL ÖRTÜ DONDUR ...

BENCE YORUMLAR BİTMİŞTİR...
rapn213

rapn213

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma Şub. 22 2008, 23:09

Türbanın serbest olmasından sonra okuma fisleri:

börtegül başını ört, ört börtegül ört.
bak berkecan ne güzel sarik, sende sar berkecan.
hedenur yakanı kapa, kapa yakanı kapa.
cemile mevlüte pilav yap.
ışık ılık zemzem iç.
koş kamuran koş,kuran kursuna koş.
ali oruç aç,iftar et
sadık hoca iftar topunu patlat.
oya çarşaf tak.
mülayim minareye çık.
tayyip yasa çıkar.
onayla apdullah onayla.
tayyip tabana oyna
kömür dağıt oy topla
dağıt ihale dağıt
sat sat sat
petek ip atlama!
kicin gorunur sonra!
atlama petek atlama!
ali bana bak.
ipek başını ört
emel eve gel. hemen eve gel.
murat kadrolaş. aman boş durma.
tayyip amca seni çok severiz.
emrah camiye koş, koş emrah koş
ışık ılık süt iç ,elhamdülillah de
gül abdullah gül.( hep beraber okuyun )ABDullah Gül
uyu halkım uyu. uyu uyu yat uyu...
ALINTIDIR.
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi Şub. 23 2008, 17:34

iyi o zaman ben faşistim arkadaşlar
şuanki durum 60 öncesi durum var
sen gel istersen 80 i de tartışalım 80 sağ bir darbedir
60 sol

şimdi sen solcumusun sağcımı
solcusun tabi

öyleyse ne tarafta olucaksın
liberallerin yanındamı sol çizgidemi
sol çizgide

önenmli olan kazanmakmı kaybetmekmi ?

benim özgürlüğüm yoksa başkasına "özgürlük" verebilirmiyim ?

ayrıca denizin bir çok sözünde 60 ihtilalini ve 61 anayasasını öven sözleri okuyabilirsin dostum

bizim forumumuzadı nedir
yasak forum

avatarlarda yasak resimleri var değilmi

resim koymak değil yada bir kaç arkadaşımın yaptığı şarkı dinlemekle değil

deniz gezmişin düşünceşlerini özümsemek gerkir sözümü kimse üstüne alınmasın
ben bu forum dışındaki bir kaç kişi için yazdım son yazıyı
devran

devran

Kadın

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi Şub. 23 2008, 17:46

solcu kemelist arkadaşım bensana katılıyorum boş oturmak olmaz ama şuna inanmıyorum bugünün türkiyesinde sol bir darbe olması hayalden öteey gidemez bence sol bir darbe olsa evet iyi olur bizler için ama şu anda askerin darbeyi düşündüğünü sanmıyorum operasyon yapılıyo ırakta o da ne derece işe yaricak tartışılırya konu o değil tersleşmek istemem kimseyle yanlış anlaşılmasın
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi Şub. 23 2008, 17:58

ben bu operasyonu saçma görüyorum daha doğrusu böylwe çözlüceğini düşünmüyorum

bide bir skandal cıktı ortaya gerçi ben inanmadım ancak daha önce yapılan hava harekatında 5 terörist öldürülmüş sadece youtube da video var bir paşanın ağzından anlatılıyor gizli ses kaydı
Genel kurmay başkanının bundan haberi yok deniliyor

hatırlarsınız 200 terörist öldürüldü deniliyordu değilmi
bu ses bantı gerçekse skandal çıkar

Türban konusu
3 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-