ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Duman Kafe - Devrim Odası

+10
dejavu
-DEVRİMCİ-
caner
gözde
denizlerin_dalgasıyım
ozgem
konuk
taylan.özgür
solcukemalist
Okay
14 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Okay

Okay

Erkek

Duman Kafe - Devrim Odası Empty
MesajKonu: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 17:37

...
https://ata-genc.yetkin-forum.com
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 17:38

ee burda napcaz okay zaten diğer yerlerde sohbet edioz Very Happy
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 17:39

sohber odalarımız burada..
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeÇarş. Şub. 06 2008, 13:25

caner sende var ya hakketten anaksızsın yaw Very Happy ınsan bı bekler bakar mıllet ne yapıyo ona gore sende konus hemen balıklama atlma bu normalde ban sebebı ama okay abı senı koruyo ıste Smile
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeÇarş. Şub. 06 2008, 20:16

ya sitede bi benle okay olunca atlamamk mümkün olmuyo taylan bu arada kştap okumaya başla öğren biraz Very Happy rezil edion beni tüm siteye
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePerş. Şub. 07 2008, 02:15

ne alaka be abı kıap okuyorum ama kıtap okumamın senı sıteye nası rezıl etmeyecek o kısmını anlamadım
konuk

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 14:54

Merhaba arkadaşlar!

Bu bölümü görünce hemen yazayım dedim. Kafamdaki sorulara cevap bulmak için üye oldum bu konularda pek bilgim yok yani araştırıyorum ama merak ettiğim şeylere henüz ulaşamadım. Zincirbozan filmini izlediniz mi bilmiyorum ben de bilgi edinirim diye gidip izledim ama kafamdaki sorular daha da artıı. Her iki tarafta için söylüyorum bunu onca şey yaşanmış kan dökülmüş bu işlerle ilgisi olanlar da ölmüş hiç haberi bile olmayanlar da...peki ne olmuş da 80'den sonra her şey bir çırpıda bitmiş. Biraz önce bir anı okudum "13 Eylülde her şey bıçak gibi kesildi." demiş anı sahibi. Neydi gençlerin karşı çıktığı şey devlet mi rejim mi? Darbeden sonra her şey istenildiği gibi mi oldu? Mücadele devam etti de bizim mi haberimiz yok yansımadı mı yani? İki taraf da hükümete mi karşıydılar gidince her şey bitti, gerçekten çok merak ediyorum. Olaylar bittiyse sormadılar mı kendilerine "şimdi düzeldi mi her şey biz durduk mücadeleyi bitirdik" diye? Yorumlarınızı bekliyorum. Bir de yayınlanan Hatırla Sevgili dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz:)) Kimse memnun değil çünkü olayların çarpıtıldığı düşünülüyor sizin de fikrinizi almak istiyorum. Teşekkürler...
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 21:27

Hatırla sevgili de herşey tanıklar tarfından anlatılıyor ve çarpıtılmıyor eminim cok küçük ayrıntılar dışında
Very Happy mesela sinan cemgil ilk 2 kurşunu sırtından yediğini biliyorum buda o kadar ayrıntı olmasın bide bizim dağ ekibi ormana kacarken ormanın kıysında vurulmaya başlanıyo

gençler bozulan devlet düzenine karşı cıkıyolardı devletin içini dolduran zorbalar ve emperyalist uşaklara karşı savaşıyolardı.68 den 72-73 e kadar
75 ten sonra devlete karşı savaş başaldı çünkü devletin içinde faşistler yuvalanmıştı bu dönemde solcular zayıfladı çünkü bölündüler aralarında sonra da 80 darbesi geldi
düşünsene bir kaç ayda 700 bini geçkin siyasi suçlu hapse mahkum edildi yok yere 16 yaşındaki gençler asıldı

bunlardan sonra kaç kişi siyasetle ilgilenir sence
zaten tüm siyasetle ilgilenenler hapisteler yada işkencehanelerde öldürülmüşler
benim arkadaşımın babası 1989 da çıkmış hapisten mesela ondan sonrada zaten yeni yetişen nesil ülkü ocaklarında yetiştirildiği için faşizm türkiye yi esir almış
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeÇarş. Şub. 20 2008, 20:20

o izlediğin zincir bozan adlı dizi biraz gerçeklerden saptırılmış bir film.okadar can sıkıcı bir film ki ben filmin yarısında kapattım.gerçekleri anlatacak diziler ya da filmler yok mutlaka gerçekler saptırılıyor.nedeni malum.böyle bişey yapsalar ya ölürler ya da vatan haini olur ülkeyi terketmez zorunda kalirlar.ama kitap okuyabilirsin.mesela deniz gezmişin avukatı Halit Çelenk Umut Hangi Dağın Ardında adlı güzel bir kitap yazmış.okumanı tavsiye ederm saygılarımla...
denizlerin_dalgasıyım

denizlerin_dalgasıyım

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePaz Mart 09 2008, 00:14

selam herkezlere yenı uye oldum... aslında pek ılgım yoktur ... denızlerın zamanını bılırım bunun hakkında bı kac kıtap okudum ama aklımın takıldıgı bısı var devrım yapmak ıstıyolardı baska dusuncelrıde vardı bunu sokaklara cıkmak yerıne okullarını bıtırıp başa gelerek yapabılırlerdı... sokaklara cıkmak onların amaclarına ulasmasını engellemıs hem bız gencler dusuncelrımıze dıle getırmekten cekınır hale geldık.. ben rahatca solcuyum dıyemıyorum yada denızlerı cok sevıyorum dıyemıyorum... bunları ne zmaan rahatca dıyebılecegım cok merak edıyorum.. dusuncelrımıze dıle gıtrmegı ve en onemlısı ne zaman tam bagımsız bır ulke ne zaman olcaz cok merak edıyorum
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePaz Mart 09 2008, 00:31

arkadaşım ilk önce aramıza hoşgeldin.. Denizler neden okullarını bitirmediler demişsin.. onlara bu fırsat verilmedi.. ayrıca içerilerinde bulundukları koşullar da buna elvermiyordu ne yazık ki.. onlar doğrusunu yaptılar..

rahatça solcuyum diyemiyorum, Denizleri rahatça haykıramıyorum demişsin..
haklısın..
ama inançlı bir şekilde solcuyum..
sonuna kadar devrimciyim demelisin, diyebilmelisin..
tekrar aramıza hoşgeldin..
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePaz Mart 09 2008, 00:35

denizlerin_dalgasıyım demiş ki:
selam herkezlere yenı uye oldum... aslında pek ılgım yoktur ... denızlerın zamanını bılırım bunun hakkında bı kac kıtap okudum ama aklımın takıldıgı bısı var devrım yapmak ıstıyolardı baska dusuncelrıde vardı bunu sokaklara cıkmak yerıne okullarını bıtırıp başa gelerek yapabılırlerdı... sokaklara cıkmak onların amaclarına ulasmasını engellemıs hem bız gencler dusuncelrımıze dıle getırmekten cekınır hale geldık.. ben rahatca solcuyum dıyemıyorum yada denızlerı cok sevıyorum dıyemıyorum... bunları ne zmaan rahatca dıyebılecegım cok merak edıyorum.. dusuncelrımıze dıle gıtrmegı ve en onemlısı ne zaman tam bagımsız bır ulke ne zaman olcaz cok merak edıyorum

Bunu söylemen için bi engel yok önünde evet önceden bunu söylemek suçtu ama ne olursa olsun eğer düşünüyr,benimsiyor isen haykırmalısın ben hep haykırıyorum yada arkadaşlarım

DEVRİM istiyorum...Demokratik ve tam bağımsız bir TÜRKİYE istiyorum....

Sence bunu söylemek bu kadar zor mu? Neutral
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePaz Mart 09 2008, 17:37

merhaba denizlerin dalgasıyım.hoşgeldin sitemize.
Eğer şuan denizler bu ezikliğe gözlerini yumsalardı,sence ne olurdu.sen şuan aleviyim sosyalistim diyebilir miydin.gene ovalara kaçıcaktın ölmemek için kaçmazsan bile maraş'ı gördük sivası gördük...hep susturlmadık mı.80 lerde denizler susmadılar canları pahasına...
denizlerin_dalgasıyım

denizlerin_dalgasıyım

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePaz Mart 09 2008, 23:53

yok hayır denızlerın bu davasında haklılar ama sonucunun bu olcagını bılıyolardı.. okumalarına ızın verılmedı bılıyorum.. ama anlatmak ıstedıgımın aslı su; yanı okullarını bıtıreseye kadar goz yumsalar ıdı sonra bı sekılde bı partı kurabılırlerdı gercı bunuda fırsat verılmezlerdı .. denızlerı gercekten sevıyorum ve onları yenı yenı tanıyorum... babam daha once anlatmıstı onları bıze ama ustu kapalı ... benım babam zamanında cok işkence cekmıs bızım uzak olmamızı ıstıyo aman solcuyum demeyın aman denızlerden bahsetmeyın hep ole soluyolardı bızler daha cocuklugum etkısındeyım galıba rahatca denızlerı cok sevıyorum yada solcuyum dıyemıyorum
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePaz Mart 09 2008, 23:57

ozaman denizleri tanı,bu sefer korkmadan söyliceksin ben denizciyim ben sosyalistim diye Wink aramıza hoşgeldin katkı ve paylaşımlarını,görüşlerini paylaşman dileğiyle... Wink
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeÇarş. Nis. 30 2008, 20:37

bu iş partiyle çözülseydi o dönemler TİP vardı
bak birsürü sol parti var hiçbir şey olmuyor
ancak devrimle olur bu iş
-DEVRİMCİ-

-DEVRİMCİ-

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeÇarş. Nis. 30 2008, 23:48

merhaba yoldaşlar bende yeni üye oldum devrime inanıyorum sizler gibi arkadaşlarım olduğundan çok mutluyum
-DEVRİMCİ-

-DEVRİMCİ-

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePerş. Mayıs 01 2008, 19:05

Bunu söylemen için bi engel yok önünde evet önceden bunu söylemek suçtu ama ne olursa olsun eğer düşünüyr,benimsiyor isen haykırmalısın ben hep haykırıyorum yada arkadaşlarım

DEVRİM istiyorum...Demokratik ve tam bağımsız bir TÜRKİYE istiyorum....

Sence bunu söylemek bu kadar zor mu? Neutral
[/quote]

bazı yerlerde tabikide zor sen şimdi sokağa çıkıp durup durmadan değilde bilinen bir zamanda ben solcuyum devrime inanan bir kişiyim desen seni hemen polisler takibe alır,araştırır şimidi eskisine göre azıcık değişim var ama sen nne zannediyorsun bence şimdi teknoloji değiştikçe dahada irtibat gelişiyor ve çok şey çıkıyor bunu söylemen ölüme bile neden olabilir bence tabiki senn sözlerine saygı duyuyorum fakat benm düşüncelerim bu bende isterdim devrime inandığımı ve solcu olduğumu herkese söylemeyi ama olmuyor işte..
dejavu

dejavu

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeCuma Mayıs 02 2008, 17:54

Merhaba arkadaşlar.Bende yeni katıldım aranıza bence kimse düşüncesini söylerken korkmamalı nasıl ki denizler öyle bir dönemde susmamışlar baş kaldırmışlar bizde susmamalıyız korkularla yaşanılmaz ben her yerde söylüyorum ben solcuyum Deniz leri kendime örnek alıyorum sizlerde korkmayın eğer korkup susarsak meydanı faşistlere emperlayistlere bırakmış oluruz!!
che38
WEBMASTER
che38

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeCuma Mayıs 02 2008, 23:39

dejavu demiş ki:
Merhaba arkadaşlar.Bende yeni katıldım aranıza bence kimse düşüncesini söylerken korkmamalı nasıl ki denizler öyle bir dönemde susmamışlar baş kaldırmışlar bizde susmamalıyız korkularla yaşanılmaz ben her yerde söylüyorum ben solcuyum Deniz leri kendime örnek alıyorum sizlerde korkmayın eğer korkup susarsak meydanı faşistlere emperlayistlere bırakmış oluruz!!

bravo şule herkez senin benim gibi düşünse faşitlere ve kişilere bu ülkede yer kalmaz
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeC.tesi Mayıs 03 2008, 02:31

susan kim Question afro Very Happy
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeC.tesi Mayıs 03 2008, 13:44

denizlerin dalgasıyım adlı bir yoldaş susuyor caner...
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePtsi Mayıs 19 2008, 21:05

Konu amacından fazlasıyla saptığı için başlık temizlenmiştir.
Burdan devam...
devgencky

devgencky

Erkek

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimePtsi Tem. 21 2008, 14:08

lenini herkese bilir bir fıkra anlatıcam okuyun :

BU LENİN DENİLEN ADAM GERÇEKTEN BİR DİRENİŞDİR.
VE İNSANLARLA 5 DK KONUŞUP ONLARI ETKİLEYİP FİKRİNİ DEĞİŞTİRİYORMUŞ.GÜN GELMİŞ AZRAİL BUNUN CANINI ALMIŞ
BUNU CEHENNEME ATMIŞLAR.ORDA DA AYAKLANMA ÇIKARMIŞ CENNETTEKİLER RAHAT DA BİZ NİYE BURDA RAHAT DEĞİLİZ DİYE BUNU ALMIŞLAR CENNETE KOYMUŞLAR ORDA DA RAHAT DURMAMIŞ BU SEFER DE CENNEMDEKİLER ÇİLE İÇİNDEYKEN BİZ BURDA RAHATIZ HAKZIZLIK VAR DİYE AYAKLANMA ÇIKARMIŞ.TANRI BUNU KATINA ÇAĞIRMIŞ KONUŞMAK İÇİN NİYE RAHAT DURMUYON FALAN DEMİŞ
BİZİM LENİN DE HANİ HERKESİ 5 DK DA ETKİLEYİP FİKRİNİ DEĞİŞTİRİYORYA . LENİN DEMİŞ Kİ MELEKLERİ DIŞARI ÇIKART TANRIM DEMİŞ ÇIKARMIŞ TANRIYLA 5 DK KONUŞMUŞ
MELEKLER GİRMİŞ TANRIM NE OLDU DEMİŞLER
TANRIDA ; TANRI YOK YOLDAŞ VARR!..
http://devgencky.blogcu.com
hazal

Kadın

MesajKonu: Geri: Duman Kafe - Devrim Odası   Duman Kafe - Devrim Odası Icon_minitimeÇarş. Eyl. 02 2009, 00:20

merhaba yeni üye oldum ama sasirdim 2008 sohbet kesilmis.

Duman Kafe - Devrim Odası
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Duman Kafe - Lak Lak
» Duman Kafe - Stadyum
» Duman Kafe - Hesap
» Duman Kafe - Manzara
» Duman Kafe - Dedikodu