ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Grup Yorum - Gün Doğu

+5
che38
Ekhidna
stalin
solcukemalist
Okay
9 posters
YazarMesaj
Okay

Okay

Erkek

Grup Yorum - Gün Doğu Empty
MesajKonu: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimeC.tesi Şub. 16 2008, 18:09

https://ata-genc.yetkin-forum.com
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 20:34

grup yorumun sevmediğim bir tek yanı var oda türbana özgürlük istemesi
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 20:42

bende sana katılmıyorum kardeşim.. özgürlük olsun.. ama laikliğe el sürülmesin.. bunun güzel örnekleri var karşımızda..
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 20:54

özgürlük gördük özgürlüğü millet kezzap atıyor birbirine özgürlük bize yok faşistlerin oyununa geliyorsunuz işte böyle
türban bir özgürlük olşamaz kadınlara yapılan bir hakarettir bir kafestir o

o örnekler meler acaba bi söylermeisn dostum okay
bizlerin meydanda joplanması mı kadrolaşma çalışmlarımı
özgürder yöneticisi ne diyor bak
sizleri mahkemeler kurp tyargılıycaz

biz artık aman laikliğe el sürülmesin ancka özgür olsun gibi iyi ve saf dileklerimizi bırakıp gerçek bir mücadeleye girmeliyiz

bir isnanın kendine solcu deyip te sonra türban a özgürlük demesini anlamaıyorum

bu konuda herkese verilecek cevabım vardır
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 21:21

güzel kardeşim bak şimdi.. üniversiteler de özgürlük olmak zorunda.. biz müslüman bir ülkeyiz değil mi.. benim ülkem de elin gavuru dediğimiz adam haç takıpta üniversite de okuyorsa, benim kardeşim de başörtüsüyle üniversite de okuyacak ( benim kız kardeşim yoktur ) .. şimdi burada kendi tezlerimi kıracak konu şudur.. eğer bu konuyu daha sonra kamu alanlarına ve lise ve alt tabakalara çekmeye çalışırlars o zaman DUR derim..üniversite de başörtüsü serbest bırakıldı okudular bitti.. ondan sonra çalışma hayatı başlıyor.. diyelim ki kamu da çalışacaklar.. doktor, hakim, memur vs oldular.. işte o zaman anayasal süreç devreye girer.. anayasal süreç ne diyor ?.. insanın okuma hakkını ÖZGÜR olarak ona vermek zorundasın.. ama insana çalışma hakkını ona ÖZGÜR olarak vermek zorundasın demiyor.. ne demek yani bu ?.. üniversite de özgür bırakabilirsin, ama lise ve alt tabakalarda bırakamazsın.. ben demiyorum he bunu anayasa diyor.. şimdi okudular okulları bitti.. iş hayatına atılacaklar.. kamuda çalışacaklar diyelim.. o zaman anayasal süreç devreye giriyor.. ne diyor biliyor musun güzel kardeşim.. ben vatandaşlarıma okuma hakkını ÖZGÜR olarak veriyorum diyor.. çalışma hakkını ÖZGÜR olarak veriyorum demiyor.. yazdıklarımdan sakın benim AKEPE yandaşı olduğum anlaşılması.. artı ANTİAKEPE yandaşıyım.. ama insanları başörtüsü konusunda bu kadar sıkmanın bir anlamı yok.. kaldı ki ülke gündemimizin; ekonomi, sağlık, işsizlik olması gerekirken böyle suni gündemlerle iş yapmak bence çok çok yanlıştır.. herşeyimiz dört dörtlük olursa o zaman başörtüsünü 2 ay tartışırız.. sevgi ve saygılarla.. umarım kırıcı konuşmadım..
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 21:44

şimdi bide sen bak
elin gavuru haccını göstererk giremiyor üniversiteye
elin yahudisti kendi simgesiyle ve kipa denilen takkeleriyle giremiyolar
biz che t-shitü ile giremiyoruz
sen onalra bi tane taviz verdinmi gerisi gelicek buda o kamusal alan tartışması filandır
eğitimde özgürlük olsun demişsin ya eğitimde özgürlük olucaksa o zaman lisede de özgür bırakılır eğitim sadece üniversite de değil liselerde de veriliyor yani
ozaman eğiytim özgürlüğü diye liselilerde cıkıcaklar bağırıp durucaklar
yani alt eğitim kademelerinde bırakamazsın diye bir şey olmuyor eğitim özgürse orda da özgürlük diyecekeler
üniversitelerde bize özgürlük yokken ben başkasına özgürlük verilicekse buna karşıyım tüm yasakları kaldıralım
acaba bu ülkede türbanı hortlatan faşist ve mollalar mı bizmi hortlattık bu tartışmayı

acaba iran islam devriminde de sizn gibi özgürlük isteyen bazı arkadaşlar koşturdular humeyninin peşinden özgürlük diye

gördük özgürlüğü 4 yıl sonra cart diye cıktı isalma devleti amerikanın desteğiyle şimdi de amerikalılarla düşmanlar
sıra bize geliyor görmüyosunuz
afganistanda aynı şey oldu talibanı babam getirmedi amerikan lar getirdi
saddamı yankiler getirdi
israil orda kendi kendine kurulmadı oraya yahudi yığdı amerika gemiler dolusu
sanki etrafta çarşaflı cüppeli sarıklı maymunlar dolaştığını görmüyomuş gibi bunlar üniversiteye girisn bunlar özgürlük diyoruz

iyi girsinler çatışma yeniden başlasın bunun acısı yeniden solcualrdan cıakrtılsın

nasıl bir insan solcuyum deyipte koşturup türbanlılarla şarkılar söyler anlamış değilim

2001 mustafa kemal in resimleri kaldırılıyordu başaramadılar şimdi bunu yapmaya kalktıklarında hiç içiniz sızlamıcakmı
ileriyi görüyorum tarih tekerrürden ibarettir

girsinelr türbanlılar bizde cüppelileri linç edelim

hadi jhepinize iyi yazışmalar
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePaz Şub. 17 2008, 23:59

kardeş seninle anlaşamadığımız nokta şu.. bende senin gibi düşünüyorum çoğu konuda.. şuan ki hükümet olmasa başka hükümet olsada fikrim aynı olucak benim.. üniversite öğrenimi farklı.. lisede, ortaokulda, ilkokulda ve kamusal alanlarda kılık kıyafet zorunluluğu vardır..ama üniversite de yoktur.. neden biliyor musun ?.. üniversite öğrenimi farklıdır.. orada sen insanları kılık kıyafetine göre ayıramazsın.. varsın onlar başörtüsü taksınlar.. biz yine onlara savaş açalım.. benim dediğimi sen anlayamadın.. ben başörtüsünü desteklemiyorum.. üniversiteler de her şekilde serbestlik olmalı.. ama bunu şuan ki hükümetin yapması bizi teleşlandırıyor..adamlar niyetleri farklı.. eğer bunu CHP hükümette olsa, o zaman yapılsa bu kadar yaygara olmaz.. buradan yazmakla anlatamıyorum derdimi.. yüzyüze konuşsak o zaman anlatabilicem kendimi tam olarak Smile..
stalin

stalin

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimeC.tesi Mart 01 2008, 20:14

okay kardesime katılıyorum ama solcukemalist nickli kardesimin söle bi korkusu var galiba... simdi üniversiteye türban girmesiyle tabiki laiklik zarar görmez ama üniversiteye türbanla girenler diğerlerine öyle bi bakıolar ki insan etkilenio. işte mahalle baskısı budur... mahalle baskısı varsa laiklik elden gider herkes türbanla üniversiteye girebilir ama kimse kimseye baskı yapamaz.. işte korkulan budur.. yoksa bütün solcular ister böyle bi özgürlüğün serbest kalmasını
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimeC.tesi Mart 01 2008, 21:12

dostum o zaman bütün özgürlükleri getirelim
biz üniversitede özgür değiliz ancak biz özgür değilken benim yobaz olarak nitelendirdiğim vatandaşlar sözde özgürlüklerini kazanıcakalar
bu ne kadar doğrudur
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePaz Mart 02 2008, 13:56

Öncelikle bu başlık yeri değil, tartışmaları burada yapmayalım diye uyarıda bulunduktan sonra, şeytana uyup ben de birkaç şey söylemek istiyorum...

En önemlisi, Hristiyan ya da Yahudilere "gavur" deme nerden çıktı bunu anlamış değilim..
Müslüman olmak kimseyi kimseden üstün kılmaz.
Bizler halkların kardeşliğini savunurken, ülkedeki azınlıklara "gavur" dememiz ayıptır.
Lütfen bu konuda biraz daha dikkatli olalım...

Hristiyanlar üniversiteye giderken haç takabiliyor. Çünkü haç bir siyasi simge değildir.
Hiçkimse haç takan adamın sağcı veya solcu olduğu hakkında yorum yapamaz. Lakin türban takan bacılarımız bariz sağcıdır. Ve bu durum da üniversitede çıkan ve çıkması muhtemel çatışmaların ve tartışmaların odak noktasını oluşturuyor.
Bu konuya sadece özgürlük diye bakmak işe çok basit açıdan bakmakla eşdeğerdir.
Türban sıradan bir kılık-kıyafet değildir.
Üstelik dini bir geçerliliği olmamasına rağmen sanki türban takmayan dinsizmiş gibi lanse ettirilmeye çalışılıyor...
İster CHP yapsın, ister AKP yapsın, isterse babam gelsin yapsın ben her şekilde karşıyım türbana...
Her şeyden önce bir bayan olarak karşıyım...
Türbanın amacı nedir?
Erkeğin cinsel dürtülerini dizginlemek..
Erkek kendini dizginleyemiyorsa iş bayana mı düşüyor?..
Hadi ordan!
Kendini dizginleyemeyen erkek için türban bir çözüm yolu değildir..
Sapık her koşulda sapıktır...

Haa, bir de şu var:
Üniversitelerdeki özgür ve özgürlükçü ortamı fazla abartıyoruz...
Üniversitelerde her şekilde özgürlük olmamalıdır! Yoktur da zaten...
Ordaki özgürlük kişi özgürlüğü değil, bilim ve ilim özgürlüğüdür.
Daha önce de çok belirttim, üniversiteler fikir ayrılıklarının en keskin yaşandığı yerlerden biridir.
Delikanlı çağlarındaki insanlara siz eğer her türlü özgürlüğü verirseniz, bunu abartanlar ve sonunda bundan çok kötü şekilde etkilenen insanlar olur. Birilerinin özgürlüğünü sağlamak isterken, bu özgürlüğü görüp de şımaran insanlar, bir diğerinin özgürlüklerine kısıtlama getirmeye çalışabilir. Baskı ortamı yani...
Velhasıl, türban her koşulda gergin ortam yaratır...
Yaratıyor da zaten...
Desteklemiyor, desteklenmesine de karşı çıkıyorum...
Hele ki, insanları bariz sağcı-solcu diye ayırmaya çalışan bir uygulamayı şiddetle de kınıyorum...
che38
WEBMASTER
che38

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24 2008, 22:30

solcukemalist demiş ki:
özgürlük gördük özgürlüğü millet kezzap atıyor birbirine özgürlük bize yok faşistlerin oyununa geliyorsunuz işte böyle
türban bir özgürlük olşamaz kadınlara yapılan bir hakarettir bir kafestir o

o örnekler meler acaba bi söylermeisn dostum okay
bizlerin meydanda joplanması mı kadrolaşma çalışmlarımı
özgürder yöneticisi ne diyor bak
sizleri mahkemeler kurp tyargılıycaz

biz artık aman laikliğe el sürülmesin ancka özgür olsun gibi iyi ve saf dileklerimizi bırakıp gerçek bir mücadeleye girmeliyiz

bir isnanın kendine solcu deyip te sonra türban a özgürlük demesini anlamaıyorum

bu konuda herkese verilecek cevabım vardır

türban kesinlikle özğürlük olamaz

türban bir parti simgezi olarak kullanılırken dine bağlanırken özğürlüğün ö sü dahi olamaz

türban kadını ezmekten başka birşey değildir

kültürlü ve aklı başında bi kadın türbana sıcak bakamaz

türbana heryerde her şekilde karşıyım sokakta türbanla gezilmeside yasaklanmalı

sana katılıyorum kardeşim yüreğine sağlık
che38
WEBMASTER
che38

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimeC.tesi Mayıs 24 2008, 22:37

stalin demiş ki:
okay kardesime katılıyorum ama solcukemalist nickli kardesimin söle bi korkusu var galiba... simdi üniversiteye türban girmesiyle tabiki laiklik zarar görmez ama üniversiteye türbanla girenler diğerlerine öyle bi bakıolar ki insan etkilenio. işte mahalle baskısı budur... mahalle baskısı varsa laiklik elden gider herkes türbanla üniversiteye girebilir ama kimse kimseye baskı yapamaz.. işte korkulan budur.. yoksa bütün solcular ister böyle bi özgürlüğün serbest kalmasını

türbanın üniversiteye girmesi kesinlikle yanlıştır

bu gün türbanı üniversiteye sokan düşünce yarın çar olayına el atar

ve bunlarda az gelir

ilkolkul orta ve lise derken

başını örtmeyene ahlaksız denir

özğürlüğün de sınırları vardır

türban girebiliyorsa üniye

ve başı açık da girilebliyorsa

ee bende çıplak girmek istiyorum o zaman buna nolacak benim özğürlüğüm neden kısıtlanacak çıplakda girilsin o zaman üniye

yaaa böyle derlerişte o yüzden yüce önder MUSTAFA KEMAL ATAÜRK ün koymuş olduğu kılık kıyafet kanununa neden bu kadar karşı gelinemk isteniyor ve hatta laik liğe dil uzatacak kadar nasıl cüretkar olunuyor
irem-gezmiş 09

irem-gezmiş 09

Kadın

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimeÇarş. Haz. 04 2008, 17:34

ben de türbana kesinlikle karşıyım. ekhidna nın tüm görüşlerine katılıyorum.
DEV-GENÇ

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePerş. Haz. 05 2008, 22:15

eğer istediğimiz devrimci demokrasi ise herkes istediği gibi yaşayabilmelidir.denizleri idam edsen mahirleri öldüren mahirin ibrahim yoldaşın kitaplarını yasaklayan düşünce şimdi kalkmış 1980 darbesinden sonra desteklediği islam karşısında aciz kalınca laikliğe sarılmış hedef olarak başörtüsünü seçmişken biz devrimcilere başörtüsüne değil bu zülümleri yapanlara karşı olmak düşer... Cool
irem-gezmiş 09

irem-gezmiş 09

Kadın

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePerş. Haz. 05 2008, 22:20

biz de farklı bi şey konuşmuyoruz arkadaşım. sen sanıyo musun ki üniversitelere türban girince haklara saygı olacak? burdaki olay kapanmak değil bu kapanma üzerinden yaratılan karışıklıktır. eğer türbana özgürlük gelirse yobaz kesim bununla duracak mı sanıyosun? çarşafta isterler şalvar da...
biz de bunu vurguluyor ve buna özgürlük denemez diyoruz
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePerş. Haz. 05 2008, 22:44

evt kısır tartışma yağpmayalım türbana karşı olmakla beraber tyüm faşist siyasal islmacı lara karşı olmalıyız etnik milliyetçilere
gerek kürt milliyetçilerine gerek türk milliyetçilerine
devgencky

devgencky

Erkek

MesajKonu: Geri: Grup Yorum - Gün Doğu   Grup Yorum - Gün Doğu Icon_minitimePaz Tem. 20 2008, 13:45

İREM-GEZMİŞ09 ARKADAŞIMA KATILIORUM

GEÇMİŞTE BAŞBUĞ DENİLEN KİŞİ OCAKLARDAKİ ÜLKÜCÜLERE DİNLE İLGİLİ GAZ VERDİ .. MEZHEPLERİ BİRBİRİNE DÜŞÜRDÜ..
KARISINA TÜRBAN BAĞLATMAYAN ADAMI ÖLDÜRDÜLER..YANİ ANLAMIŞ EĞİLİM BİR CUMHURİYET DEVLETİNİN YAPMASI GEREKEN İŞLERİ BIRAKIP TÜRBAN VE LAİLİK ÜZERİNDEN SİYASET YAPMASINI.BNM ANNEMDE TAKIOR YAKINLARIMDA AMA TÜRBANIN ÜNİVERSİTELERE GİRMESİ BÖLÜNMELERE YOL AÇACAK.. HERKES DİYOR MADEM TÜRKİYE DEMOKRATİK VE ÖZGÜR ÜLKE NEDEN TÜRBANA İZİN YOK.. BENCE BUNUN SEBEBİ BÖLÜNMELERİN ARTACAĞINDANDIR..(DEVRİM GEMİSİ FIRTINAYA KAPILIP ASLA BATMAZ ÇÜNKÜ O GEMİ ÇOK "DENİZ GEZMİŞ"..TŞK.ASLICIM:)
http://devgencky.blogcu.com

Grup Yorum - Gün Doğu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Grup Yorum - Cemo
» Grup Yorum - Nurhak
» Grup Yorum - Vasiyet