ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro

4 posters
YazarMesaj
devran

devran

Kadın

Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro Empty
MesajKonu: Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro   Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro Icon_minitimePaz Şub. 24 2008, 15:11

Havana'da ki ****** Büstü

"Devrimci Kemal ******, bizim esin kaynağımız oldu. 1919'da Anadolu'dan emperyalistleri atmak için, Bandırma gemisiyle Samsun'a çıktı. Büyük bir zafer kazandı. Biz de tam 40 yıl sonra, ülkemizden faşistleri kovmak için Granma gemisiyle Havana'ya çıktık. Biz de zaferle kucaklaştık." ******'e hayranlığını işte bu sözlerle dile getirdi Fidel Castro. İstanbul, 1996'da Habitat Zirvesi'nin konuğu olarak Küba lideri Castro'yu ağırladığında medyanın gözü onun üstündeydi.

"BAŞKASINI ARAMAYIN"

****** posterinin önünde basın toplantısı düzenleyen Castro, ******'e, Boğaz'a ve Ayasofya Müzesi'ne hayranlığını dile getirdi; bir de tabii ki Türk konukseverliğine. Türkiye'den tespih, baston, kilim ile Mevlana'nın Mesnevi kitabını satın aldı. Daha sonra kendisini ziyaret eden Türk heyetine yine ******'e duyduğu hisleri dile getirdi: "Ben de devrim gerçekleştirdim. Ama ******'ün yaptıklarını yapamazdım. Türkler sağdan sola doğru yazarken Harf Devrimi ile tam tersi yönde yazmaya başladı. Kıyafet Devrimi ve Medeni Kanun'la kadınlara getirilen statü çok önemliydi. Ona ve devrimlerine hayranım. Kendinize başka bir önder aramayın."
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro   Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro Icon_minitimePaz Şub. 24 2008, 15:28

paylaşımın için tesekkürler devran daha önce bu yazıyı okumamıştım... tesekkürler
devran

devran

Kadın

MesajKonu: Geri: Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro   Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro Icon_minitimePaz Şub. 24 2008, 15:56

önemli değil biz bildiklerimizi ve bilmediklerimi birbirimizle paylaşıyoruzonun için teşekküre gerek yok bende senden bilmedğim olguları öğreneceği m gün gelecek
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro   Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro Icon_minitimePaz Şub. 24 2008, 16:00

Surprised
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro   Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro Icon_minitimePtsi Şub. 25 2008, 21:54

bizim bazı arkadaşlarımız
belki aramızda da vardır dev-lis li bazı arkadaşlarımız kemalizm e ve mustafa kemal in yaptıklarına karşı çıkıyorlar
yaptıkalrı güzel şeylerde var ancak bunlara karşı çıkınca bence türk solundan uzaklaşılır bende türk solu çizgisinde ilerlemeyi düşünüyorum

bahsettiğim türk solu dergtisi değildir kürt düşmanlığı dışında güzel bir dergi ancak aşırı bir ırkçılık seziyorum onalrda diğer yönleri güzel
artemis

artemis

Kadın

MesajKonu: Geri: Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro   Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro Icon_minitimeC.tesi Mart 01 2008, 19:36

başarılı

Kendinize Başka Önder Aramayın-Fidel Castro
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-