ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sosyalizm Öldü mü?

+12
kızıl yıldız
Eren
irem-gezmiş 09
rapn213
taylan.özgür
proff
Ekhidna
Okaliptus
devrimci
solcukemalist
Okay
deniz_devrim
16 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Nis. 15 2008, 12:23

Türkiye'de Cumhuriyet rejimi zaten Sosyalizm ve Komünizm'in de içerdiği bir takım maddeleri içeriyor halkçılık, eşitlik gibi ama bizim ülkemizde bazıları Cumhuriyet rejimini bile uygulayamıyor daha doğrusu kendi çıkarları doğrultusunda uyguluyor bu yüzden Cumhuriyet rejimi bile tehlikeye girmişken eşitlik ve halkçılık kavramları söz konusu bile değilken Komünüzm ve Sosyalizm doğal olarak saf dışı kalmış oluyor Cumhuriyet rejimi tam olarak uygulansa Komünizm, Sosyalizm ve diğer ideolojiler de gerçek anlamda desteklenir zaten. Sözün özü liberalleşme yolunda hızla ilerleyen bir Türkiye'de kasıtlı olarak solun önemli kavramları başta olmak üzere herkese hitap ettiği söylenen Cumhuriyet rejimi bile can çekişiyor!!
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Nis. 19 2008, 09:59

devrim_özlemi demiş ki:
Türkiye'de Cumhuriyet rejimi zaten Sosyalizm ve Komünizm'in de içerdiği bir takım maddeleri içeriyor halkçılık, eşitlik gibi ama bizim ülkemizde bazıları Cumhuriyet rejimini bile uygulayamıyor daha doğrusu kendi çıkarları doğrultusunda uyguluyor bu yüzden Cumhuriyet rejimi bile tehlikeye girmişken eşitlik ve halkçılık kavramları söz konusu bile değilken Komünüzm ve Sosyalizm doğal olarak saf dışı kalmış oluyor Cumhuriyet rejimi tam olarak uygulansa Komünizm, Sosyalizm ve diğer ideolojiler de gerçek anlamda desteklenir zaten. Sözün özü liberalleşme yolunda hızla ilerleyen bir Türkiye'de kasıtlı olarak solun önemli kavramları başta olmak üzere herkese hitap ettiği söylenen Cumhuriyet rejimi bile can çekişiyor!!
Bütün bu söylediklerinin sebebi de Amerika...
Türkiye'de sosyalizm ve komünizmle ilgili sorunlar Amerika yüzündendir.
1947'den beri süregelen antlaşmalar, önceden kabul edilmiş ve etkisi halen süren bildiriler var.
Türkiye Amerika boyunduruğu altından kurtulduğu an ancak sosyalizm konusunda adım atmış olur.
Ötesi yalandır. Çünkü Amerika kendi çıkarlarını hiçbir zaman göz ardı etmeyecektir. Türkiye üzerinden plan yapmaya devam edecektir. Bizim çok sevgili hükümetimiz de bunu göremeyecektir. Veya görmezlikten gelecektir. Böylelikle onlar da kendi çaplarında bireysel çıkarlarını korumuş olacaktır... Bu geçmişteki hükümetlerde de böyleydi, şimdi de böyle.. İlerisi için bir şey söylemek bile istemiyorum, dediğin gibi cumhuriyetimiz bile tehlike altındayken sosyalizm ütopya kalıyor...
-DEVRİMCİ-

-DEVRİMCİ-

Kadın

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 14:19

hayır sosyalizm ölmedi ve de ölmeyecektir
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Nis. 30 2008, 20:47

ben solcukemalistim yeni nick aldım onun düşüncelerine katılıyorum yani Very Happy
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 05 2008, 23:37

rapn213 demiş ki:
Türk halkı bizi, PKK'yla bir tutuyor ve bölücü olarak biliniyoruz.
ama pkk askere karşı bir terör örgütü fakat deniz protesto sırasında inzibat erleri gördüğünde hemen protestoyu keser askerleri alkışlatırmış hatta kendisi subay kılığında çok dolaştım askerliği seviyorum diyor ama tabi gel sen bunu bi kısım halka anlat sosyalistlerin terörist olmadığını pkk ile bağlantıları olmadığını anladıkları gün bu ülke de sosyalizm adına çok güzel gelişmeler olur zaten
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 07 2008, 17:51

ülkücülerin söylemi şudur deniz gezmiş askerden kaçmıştır
evt kaçmıştır ancak daha büyük amaçları olduğu için kaçmıştır
askerlere karşı sevgisi varmış evt ancak onu öldürenelr yine faşistler oldu
dejavu

dejavu

Kadın

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Mayıs 07 2008, 18:23

Bir insan askerden niye kaçar savaşmaktan ölmekten korktuğu için bana göre, ancak ne deniz ne de diğer devrim şehitlerimiz için askerden kaçtı cümlesini kullananlar bir kere daha düşünsün onlar askere gitseydi belkide şuanda yaşıyor olurlardı onlar askerden savaştan ölümden korkmadı, kaçmadı onlar bu vatan uğruna şehit oldu kaçmış diyen faşistler haltetmiş.
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 22:40

Ehe, Deniz Gezmiş hakkında yayılan söylentiler bitmek bilmez..
Bir yerde "Deniz Gezmiş ODTÜ'yü kazandıktan sonra ODTÜ koridorlarında parkasını yere serip namaz kılmış" yazmış biri..
Gelin görün ki Deniz Gezmiş İstanbul Üniversitesi'nde okuyordu..
Deniz Gezmiş askerliğini erteletmiş olabilir, öğrenci olduğu için.. 30 yaşında askere giden adamlar var..
Hemen asker kaçağı ilan ederler tabi..
Aldırış etmeyin,
Gülün, geçin..
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 22:37

zaten ben kabul edermiyim ekhidna Very Happy gelip yüzüme söylesin eğer insansa anlatırım insan değilse anlıycağı dille Very Happy
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 23:30

Bence hiç uğraşmaya değmez..
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 19:23

bu konuda en iyi okay ama ülkücüleri nasıl dize getirmiş yanlış anlamayın konuşarak Very Happy
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Sosyalizm Öldü mü?   Sosyalizm Öldü mü? - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Mayıs 16 2008, 12:39

Ülkücüden ülkücüye fark var bu arada..
Kimisi iki gıdım bir şey bilmez, kimisiyle oturup uzun uzun tartışasın gelir.. Kültürlü olsun bizim olsun Razz

Sosyalizm Öldü mü?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» Kemalizm ve Sosyalizm