ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?

+8
gözde
solcukemalist
bngi
Ekhidna
taylan.özgür
rapn213
ozgem
Okay
12 posters
YazarMesaj
Okay

Okay

Erkek

Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Empty
MesajKonu: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeÇarş. Mart 12 2008, 10:52

Evet arkadaş çok tartışıldı..
Fikirleriniz neler bakalım..
https://ata-genc.yetkin-forum.com
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeÇarş. Mart 12 2008, 15:38

Kesinlikle Abd
rapn213

rapn213

Erkek

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeÇarş. Mart 12 2008, 16:49

bence de abd istedi diye çekildik
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeÇarş. Mart 12 2008, 17:22

benım duydugum okudugum kadarıyla sınır ıtesı operasyyın baslamadan once zaten bure belırlenmıs kımler tarafından o kadar bılgıyı bılmıyorum ancak operasyon suresı belırlenmıs ve harekat baslamıs.
bırde genel kurbay baskanının soylemıne gore '' bız zapı ındırdık yanı temızledık kandıl hedefımız deıldı.''
benım bıldıgıme gore en buyuk magaralar kandılde sen gırdın o kadar askerı yonettıyosun neden ısını tam bıtırmıyosun cıkıyosun temızle cıksın.
arkadaslar sızınde dedıgınız gıbı bu ıste amerıkan parmagı vardır.
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeÇarş. Mart 12 2008, 20:47

Hiçbir şey göründüğü kadar basit değil. İşin içinde çok farklı şeyler var ben böyle düşünüyorum...
1 haftalık operasyon ve 25 şehit..
Bu kadar basit olmamalı...
Amerika parmağının olduğuna kesin gözüyle bakıyorum ama işin içinde başka şeyler de var bence...
Amerika istedi girelim, Amerika istedi çıkalım...
Bu kadarla kalmamıştır bence...
bngi

bngi

Kadın

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeCuma Mart 14 2008, 18:55

bence de kessinlikle ABD istedi için çekildik
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeC.tesi Mart 15 2008, 16:00

yok bence abd nedeniyle çekilmediler bunu abd öyle gösterdi
türkiye abd birlikte planladılar zaten bu harekatı
ne zaman çıkılıcağını abd biliyodu dış işleri bakanlığıda böyle bir oyun oynadı çıkmadan önce adam geld,i burda erken çıkın diye açıklama yaptı
sanmam abd istedi diye çıkmayız
gnl kurmayın da açıklamaları çok mantıklıydı ilk başlarda
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimePaz Mart 16 2008, 13:46

Hayır arkadaşlar ABD girmeyin dediği halde girdik ama aramız daha çok bozulmasın diye onların isteğiyle çıktık. ama operasyon bitmedi ara verildi.artık açın gözünüzü herşey ortada arkadaşlar resmen çıkmadık emirle çıkartıldık ...
irem-gezmiş 09

irem-gezmiş 09

Kadın

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimePtsi Mart 24 2008, 22:33

fazla düşünmeye gerek yok herkesin de tahmin edeceği gbi ABD !
kızıl yıldız

kızıl yıldız

Erkek

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeCuma Nis. 18 2008, 17:34

Yoldaslar emperyalist amerika'nın istihparat agı okadar güclu ki bizim zaten her adımımızı takip ediyordu.Birde ordaki askerlerımızı dusunun eksi bilmem kac derecede dagın basında durmak okadar kolaymıdır.Genelkurmay bunu göz önune alarak duzenli bi cekilme planı olusturdu ancak bu planı yeterı kadar gızlı uygulayamadı ve emperyalist istihparatın eline gecti ve amerikalılar bu kozu cok iyi ve yerinde kullandılar çekilme harekatından hemen once Turkiyede Türk ordusunun cekilinmesini istedikleri soyleyerek butun ıslerı kendı lehlerıne cevırdıler.Çekilme emri verilmis oldugu için bu emirde durdurulamdı ve emperyalistlerin sözuyle cekılınmıs ızlenımı verıldı olay bundan ıbarettır.. benım fıkrım bu yonde
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimePtsi Nis. 21 2008, 10:26

bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü birileri 3-4 ay önce gittikleri amerikaya jet hızıyla yine gitmişti demekki orda herşey milim milim hesaplanmış hangi olaya ne kılıf uydurulacağına dair ama şu düşüncenize katılıyorum genel kurmayın çıkacağını öğrenen amerikanın olayı kendi lehine çevirme düşüncesine çünkü ben yaşar paşaya güveniyorum kimsenin sözüyle iş yapacak biri değil ama amerika bu, yaşar paşayı da neredeyse milletin gözünden düşürecekti ama o kadarını da beceremedi sonuçta yaşar paşa bushtan daha zeki bir insan
tugce

Kadın

MesajKonu: Geri: Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?   Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ? Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 13:16

bencede abd nın parmagı var bu ısın ucunda yanlız bırazda kurtlere goz dagı var amerıka barzanı ve talabanın daha fazla dıklenmemesı ıcın bır nevı turk askerıyle ıhtar cektı bana gore sen bana dıklenırsen bende turk askerını senın uzerıne salarım dedı yanı bızım askerlerımız bu durumda pıyuon gorevını yaptı genelkurmayımız zap bıtırdık dedı reklam yapmak gıbı olmasın ama bır dızıde kı bunu gazetelerdede okudugum ıcın soyluyorum kıs olunca pkk lılar dagın ıcınde degıl 2 3 kat altındakı magaralarında saklanırlarmıs yanı kısacası sen dagın etegını ustu ıstedıgın kadar bombala adamlar yuerın altında senınle dalga gecıyo ve sen nasıl bır genelkurmay baskanısınkı sınır otesı operasyonu zap dagıyla sınırlı tutabılıyorun bunun kandılı var cudısı var kısacası varda var ama oralara gırmek ıcın ızın lazım demı resmen adamların elınde oyuncak olduk vur dıyo vuruyoz cık dıyo cıkıyoz kımse kusura bakmasın ama turk askerının bu yaptıgı halkın gozunde kahramanlık dıger ulkeler gozundede heran kafasına cuval gecırılebılecek bırısı olarak goruluyor tabı buna ızın verenler utansınnnn

Irak'tan çekilmemizi ABEDE mi istedi ?
1 sayfadaki 1 sayfası