ATA-GENÇ


 
AnasayfaPortalTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 
 

 GERÇEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLER...

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
gözde

avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 192
Nerden : eskişehir
Kayıt tarihi : 24/01/08

MesajKonu: GERÇEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLER...   Cuma Mart 28 2008, 20:35

GERÇEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLER

Gerçek ******çüler, tam bağımsızlıktan yanadır ve emperyalizmin her türüne karşıdırlar. Amerikan emperyalizmine karşı oldukları gibi, Sovyet, Kızıl Çin, İngiliz, Fransız, alman kısacası emperyalizme, yabancı bir devletin güdümüne karşıdırlar. Tüm dünya devletleriyle eşitliğe, dostluğa, karşılıklı güvene dayanan bir dış politika izlenmesini savunurlar.

Sahte ******çüler, tam bağımsızlığa karşıdırlar. Onlara göre, yabancı bir devletin himayesi, güdümü olmadan yaşanmaz. Tam bağımsızlıktan söz edilince ‘’Biz Amerikasız yapamayız, Amerikanın kucağından kalkıp Rusya’nın kucağına mı oturalım?’’ derler. ******’ün, Türkiye’yi Amerika’nın da Rusya’nın da bir başka devletin de dümen suyunda gitmeden, tam bağımsız bir dış politika ile yönettiğini unuturlar. Tam bağımsızlığa modası geçmiş gözüyle bakarlar. Sahte ******çüler, köle, uşak ruhludurlar.

Gerçek ******çüler, egemenliğin kayıtsız ve koşulsuz ulusta, halkta olmasını isterler, cumhuriyet yönetiminden yanadır.

Sahte ******çüler, cumhuriyetçiliğe karşıdır., padişahlığı ve halifeliği savunurlar. Sahte ******çüler, ******’ü hiç sevmezler ve O’nun aleyhinde demediklerini bırakmazlar. Zalim padişah II. Abdulhamit ile hain padişah Vahdettin’e övgüler düzenlerler.

Gerçek ******çüler, şeriatçılığa karşıdır.. din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasını, laiklik ilkesinin tam olarak uygulanmasını, vicdan, inanç ve ibadet özgürlüğünü savunurlar.

Sahte ******çüler, şeriatçılıktan yanadır, devletin İslam dini kurallarına göre yönetilmesini ve devletin yurttaşların dini inançlarına karışmasını isterler. Laikliğin yeminli düşmanıdırlar.

Gerçek ******çüler, birleştirici, bütünleştirici, kaynaştırıcı, insancıl ve çağdaş bir milliyetçilikten, ****** milliyetçiliğinden yanadır.

Sahte ******çüler. Ümmetçi, gerici, ırkçı, Turancı, şöven, saldırgan, bölücü ve yıkıcı bir milliyetçiliği savunurlar.

Gerçek ******çüler, halkın halk tarafından halk yararına yönetildiği, toplumun her kesimine düşünce ve örgütlenme özgürlüğünün tanındığı gerçek bir demokrasiden yanadır. Halkın yönetime en geniş ve en etkin bir şekilde katılmasını isterler. Halk içindeki ayrıcalıklı kişi, zümre ve sınıflara karşıdırlar.

Sahte ******çüler, yalnızca sermaye sınıfına, para babalarına ve onların temsilcilerine düşünce ve örgütlenme özgürlüğü tanıyan göstermelik bir demokrasiden, daha doğrusu demokrasi maskeli faşist bir rejimden yanadır. Halk içinde ayrıcalıklı kişi, zümre ve sınıfların bulunmasını savunurlar.

Gerçek ******çüler, devrimcidir, toplumun sosyal, siyasal, ekonomik, kültürel yapısının demokratik devrimlerle değişmesini, toplumun sürekli olarak ileri gitmesini isterler.

Sahte ******çüler, toplumsal değişmelere, demokratik devrimlere, yeniliklere karşıdırlar, bağnazdırlar, tutucudurlar.

Gerçek ******çüler, ülke ekonomisinin geniş halk kitlelerinin çıkarlarını birinci planda tutularak yönetilmesinden yanadır. Ekonominin yabancılar tarafından örneğin İMF ve diğer finans kuruluşları tarafından yönlendirilmesine karşıdırlar.

Sahte ******çüler, ülke ekonomisinin kapitalistlerin, iş adamlarının holdinglerin çıkarlarına göre yönetilmesini, onların çıkarlarının halkın ve devletin çıkarlarının üstünde tutulmasını isterler. Yurt ekonomisinin yabancılar tarafından yönetilmesinden yanadır.

Gerçek ******çüler, batının bilimini, tekniğini, çağdaş kurumlarını, düşünce ve örgütlenme özgürlüğünü, çok partili parlamenter rejimini benimserler, ancak batılılaşmayı, batı uyduculuğu, kuyrukçuluğu olarak anlamazlar. Batı uyduculuğuna karşıdırlar.

Sahte ******çüler, batılılaşmayı, batı uyduculuğu ve öykünmeciliği olarak kabul ederler.

Gerçek ******çüler, hoşgörüden, barıştan, akılcı ve bilimsel düşünceden yanadır.

Sahte ******çüler, bağnazdırlar, fanatiktirler, önyargılıdırlar, barışa, akılcı ve bilimsel düşünceye karşıdırlar düşmandırlar.

Gerçek ******çüler, ******’ü ve ******çülüğü her dönemde savunurlar. ****** ilke ve devrimlerinin, her zaman, her dönemde, inançlı bekçiliğini yaparlar.

Sahte ******çüler, her dönemde değil, bazı dönemlerde kendilerini büyük ******çü sayarlar. Bu zamanlarda herkesten fazla ******çü görünürler.

Gerçek ******çüler, ******’ü sadece bir yönüyle değil, çeşitli yönleriyle ele alırlar. Örneğin; ******’ü sadece bir asker olarak görmezler. O’nu yurdun kurtarıcısı, devlet kurucusu, anti-emperyalist ve devrimci yönleriyle de ele alırlar.

Sahte ******çüler, ******’ün yalnızca asker yönünü ele alırlar ve ******’e sadece kurtuluş savaşına katılmış bir asker gözüyle bakarlar. ******’ün yurt kurtarıcılığını, devlet kuruculuğunu, anti-emperyalist ve devrimci niteliğini inkar ederler.

Gerçek ******çüler, dil devriminden, dilimizin özleştirilmesinden yanadır. Arapça, Farsça ve Türkçeden oluşan ve yapay bir dil olan Osmanlıcayı değil öz Türkçeyi savunurlar.

Sahte ******çüler, dil devrimine karşıdır, öz Türkçeyi değil Osmanlıcayı savunurlar.

Gerçek ******çüler, ******çülüğü bir bütün olarak ele alırlar ve ******çülüğün bilimsel bir şekilde incelenmesinden yanadır.

Sahte ******çüler, ******çülüğün belli kalıplar içinde dondurulmasını isterler. ******çülüğün içeriğini yozlaştırmaya çalışırlar.

Gerçek ******çüler, ****** ilkelerinin uygulanmasını ve devrimlerden ödün verilmemesini isterler. Gerçek ******çüler, ******çü olduklarını sözleriyle değil, işleriyle, eserleriyle, davranışlarıyla, eylemleriyle gösterir, kanıtlarlar.

Sahte ******çüler, ****** ilkelerinin uygulanmaması ve devrimlerin yozlaştırılması için elinden geleni yaparlar ******’ü sevmedikleri ve ******çülüğe inanmadıkları halde gerçek amaçlarına ulaşmak için ******’ü seviyor ve inanıyor gibi görünürler. ******çülük onların emellerine ulaşmak için kullandıkları maskedir, paravandır, araçtır.

Sahte ******çüler, amaçlarına ulaşmak için her yolu denerler. Onlara göre amaca ulaşmak için yapılan her şey mubahtır. Sahte ******çüler, gerçek ******çüleri gerçek dışı ihbarlarla, iftiralarla, sindirmeye, korkutmaya, onları komünistlikle suçlayıp susturmaya ve böylelikle meydanın kendilerine kalmasını sağlarlar.

GERÇEK ATATÜRKÇÜLÜK ATATÜRK İLKELERİNİ HER DÖNEMDE SAVUNMAK, ATATÜRK DEVRİMLERİNİN BEKÇİLİĞİNİ HER DÖNEMDE YAPMAK, ATATÜRKÇÜLÜĞÜN YOZLAŞMAMASI İÇİN ÇALIŞMAKTIR. BU ÇOK ONURLU BİR İŞTİR.

GERÇEK ATATÜRKÇÜLERE HER ZAMAN HER YERDE ÇOK BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR. ÜLKEMİZ SAHTE ATATÜRKÇÜLERDEN ÇOK ÇEKMİŞ VE HALA ÇEKMEKTEDİR. GERÇEK ATATÜRKÇÜLER SAHTE ATATÜRKÇÜLERİN MASKELERİNİ İNDİRMELİDİR VE ONLARI GERÇEK KİMLİKLERİYLE HALKA TANITMALIDIRLAR.

SAHTE ATATÜRKÇÜLER YANILMASIN!

GERÇEK ATATÜRKÇÜLER, DÜN OLDUĞU GİBİ, BU GÜNDE, YARINDA SAHTE ATATÜRKÇÜLERİN OYUNLARINI BOZACAKLARDIR…
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ozgem

avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 362
Yaş : 29
Nerden : İçinde Hüsey'inin,Yusuf'un aktığı Deniz'den
Kayıt tarihi : 20/02/08

MesajKonu: Geri: GERÇEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLER...   Perş. Nis. 03 2008, 12:12

Güzel paylaşım...
GERçek ve sahte diye ayrılmalar olmuş...******çülüğün bile çeşitleri çıktı Sad

_________________
VURULDUK EY HALKIM UNUTMA BİZİ...

TÜRKİYEDE İKİ KARDEŞ KAVİM YAŞAR,BUNLAR TÜRK VE KÜRT HALKI,BUNU KABUL ETMEK BÖLÜCÜLÜK DEĞİLDİR...


HOŞÇAKAL KARDEŞİM DENİZ...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
devrim_özlemi

avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 45
Nerden : özgür dünya
Kayıt tarihi : 15/04/08

MesajKonu: Geri: GERÇEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLER...   Salı Nis. 15 2008, 14:13

güzel yazı artık kim ne yapmak isterse ****** isminin arkasına sığınıyor ama yemezler tabi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
-DEVRİMCİ-

avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 106
Nerden : bağımsız bir ülekeden
Kayıt tarihi : 22/04/08

MesajKonu: Geri: GERÇEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLER...   Perş. Mayıs 01 2008, 18:49

evet gerçektende güzel bir yazı paylaşım için teşekkürelr
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
GERÇEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLER...
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ŞAİR ATATÜRK
» ******'ün Hayatında 19 Sayısının Önemi
» rumeli
» YasEMinİn haYAtI
» ******E BiRGüN SORARLAR

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
ATA-GENÇ :: GAZETE ATATÜRK BÖLÜMÜ TARTIŞMA PLATFORMU :: ****** Köşesi-
Buraya geçin: