ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

chp genel başkanı yine ****** seçildi

+8
kenan odabaşı
devgencky
devrim_özlemi
ozgem
irem-gezmiş 09
gözde
solcukemalist
devran
12 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
devran

devran

Kadın

chp genel başkanı yine baykal seçildi Empty
MesajKonu: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePaz Nis. 27 2008, 17:19

yine ****** başta arkadaşlar , aynı noktadayız yine nerde parti içi muhalefet, sadece konuşmalarda mı, bu chpeyle ne muhalefet olur ne de başka birşey, sizler ne düşünüyosunuz arkadaşlar
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePtsi Nis. 28 2008, 00:03

ancak ****** seçilmeseydi parti dağılıcaktı
yanlış anlamayın ******ı hiç sevmem

adam resmen partiyi soldan aşırı millyetçi ırkçı mhp'nin çizgisine çekti daha ağır laflar söylerdim ancak ailem koyu bir chp'li

bunu en iyisi biz chp'li okay öndere bırakalım Very Happy

çünkü benim gündemim chp kurultayı değil çünkü sonucunu önceden biliyorum Very Happy
bence bırakalım ****** maykal ı 4 gün kaldı 1 mayısa Very Happy
oylar seçimlerde bağımsız sosyalistlere
yerel seçimlerde chp olabilir
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePtsi Nis. 28 2008, 15:08

solcukemalist demiş ki:

adam resmen partiyi soldan aşırı millyetçi ırkçı mhp'nin çizgisine çekti daha ağır laflar söylerdim ancak ailem koyu bir chp'li

çünkü benim gündemim chp kurultayı değil çünkü sonucunu önceden biliyorum Very Happy

Ya caner valla çok fenasın tamam boşver ilgilenme chpyle ama adminimize niye laf atıyorsun Very Happy
irem-gezmiş 09

irem-gezmiş 09

Kadın

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePtsi Nis. 28 2008, 22:01

benim de ******ı sevdiğim söylenemez...
****** ın seçilmesini istemiyodum açıkçası , chp nin yeni bir kana ihtiyacı olduğu görüşündeyim...
sonuçta oylar bölünmesin die biz de chp ye oy veriyoruz...ve chp nin başında adam gibi adam yani sözlernde tutarlı lafını geçiren biri olmalı...
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 12:47

arkadaşlar oylar bölünmesin diye bişey yok!oylar çoktan bölünmüş farkında değil misiniz?Artık Sosyalist gençler yokkk hepsi Pkk kaymış durumda,****** gençliği yok olmaya başlıyor,ve oylarını yeni nesil Chp ye vermiyor!biz sadece yerimizde sayıklıyoruz,ve malesef buna sebep ****** Mad Mad
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 13:38

özgem güzel söylemişin chp deki yalan yanlış saçma sapan uygulamalar yüzünden sol tarih olmaya başlıyor en kötüsü de dediğin gibi pkk yandaşlığı başlıyor bu yüzden de ****** gibilerin uygulamaları yüzünden pkk ve sol aynı kategori de gösteriliyor seçildi seçilmesine de bari adam gibi yönetse partisini muhalefetliği de adam gibi yapsa bugüne kadar milleti birbirine düşürmekten başka bişey yapmamış keşke bundan sonra farklı olsa da sol gereksiz bir takım vatan hainlerinin kategorisine alınmasa ****** zeki bir adam ama umarım zekasını kullanmayı başarabilir bu gidişle zor olsa da temennimiz bu yönde
devgencky

devgencky

Erkek

MesajKonu: CHP   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 14:20

silent KİMSE ******I SEVMİYOR.AMA YİNE ****** GELİYOR BAŞA ANLAMIYORUM NEDEN ;
1)CHP BAŞKANI ZOR DEĞİŞİR.
2)DEĞİŞSE KİM GELECEK ?
3)AMA ******IN 32.OLAĞAN KURULTAYDAKİ KONUŞMASINI BEĞENMEDİM DENEMEZ.
4)AMA NE OLURSA OLSUN CHP YE OY VERMELİYİZ.
5)****** tayyipten DAHA İYİDİR
6)CHP ATAMIZIN KURDUĞU PARTİDİR.
YANİ BUNA DAYANARAK ŞERİYATÇILARIN İŞBİRLİKÇİLERİNİN SAĞCILARIN GELMEMESİ İÇİN CHP YE DESTEK VERMELİYİZ.
cheers CHP cheers
ŞİMDİ KARAOĞLAN GİBİ BİR BAŞKAN LAZIM O DA ZOR.
KARAOĞLANIN EVİ BİLE YOKMUŞ
HORTUMCU DEĞİLDİ.
HALKÇIYDI..İYİ BİR BAŞKAN VE DEVLET ADAMIYDI
KİM NE DERSE DESİN... cheers
http://devgencky.blogcu.com
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 16:34

gözde demiş ki:
solcukemalist demiş ki:

Ya caner valla çok fenasın tamam boşver ilgilenme chpyle ama adminimize niye laf atıyorsun Very Happy

yaw laf atmadım okay chp gençlik kollarından parti içinden yane

bide sevgili irem illa chp ye değil bağımsız adaylarvar onlarada atabilirsiniz oyu istanbulda baskın oran var izmirde bir sürğü var bir çoğu 1000 oyla 2000 oyla filan kaybediyor
onlara atalım oyları da grup olsunlar baskın hoca bir haraket başlatçak gibi

birde sosyalist gençlik tam da pkk ya kaymadı aslında halkın kurtuluşçuları mesela bu parti hala bizden Very Happy
yurtsevercephe nin çoğu
kurtuluşcephe si var

yani var oğlu var

ancak yeni bir örgütlenme lazım ve bu örgütlenmeler tüm solu birleştirmeli
bu örgütlenme ne türk solu dergisi gibi sosyal faşizmi destekliyecek nede diğerleri gibi pkk yı
aslında bizim gibi çok genç var onlar bir boşlukta şuan onları topluycak bir örgüt lazım ne yazıkki böyle örgütler çok az ve zayıf
irem-gezmiş 09

irem-gezmiş 09

Kadın

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 22:45

arkadaşlar ben de biliorum insanların ne kadar bölündüğünü..
ama meclise chp girmese nolur onu da düşünmek lazım...
evet haklısınız bağımsız adaylara da verilebilir ama şunu bilioruz ki çoğu bağımsız aday tutulmuyor.insanların artık kemikleşmiş oyları var.
çoğu oylar boşa atılmış oluyor en azından biliyoruzki chp nin kemikleşmiş oyları fazla yüzdeyi arttırırsa da akp den en azından 10 köpek eksik olur..
biran önce bu duruma bir hal çare düşünmeliyiz...
kenan odabaşı

kenan odabaşı

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 22:58

şu günlerde akp nin kapatılması söz konusu ve büyük ihtimal öyle olacak ama şundan emin olalım arkadaşlar ****** şu anda yaşasaydı akp den önce chp yi kapatırdı. yani chp deniz ****** ile olmuyo sadece muhalefetlik le olmuyo kendi delegelerine kendini seçtirmek demokrasiye uygun mu sizce.... sonuna kadar ******çüyüz sonunu kadar chp liyiz ama parti içi düzeni sağlamalıyız ki güzel günler görelim..... kenan odabaşı....
irem-gezmiş 09

irem-gezmiş 09

Kadın

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Nis. 29 2008, 23:24

evet haklısınız.. deniz ****** chp nin bu durumlara gelmesine sebep olan kişidir; ama chp nin başından da atamıolar işte. çnkü dediğinz gbi delegeleri kendi seçti.eşini dostunu getirdi.
ben de bunun için deniz ****** ın seçilmesini istemiyorum. cumhuriyet tarihimizden bu yana devam eden chp nin yeni bir kana ihtiyacı olduğuna inanıorum
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePerş. Mayıs 08 2008, 17:01

devgencky demiş ki:
silent KİMSE ******I SEVMİYOR.AMA YİNE ****** GELİYOR BAŞA ANLAMIYORUM NEDEN ;
1)CHP BAŞKANI ZOR DEĞİŞİR.
2)DEĞİŞSE KİM GELECEK ?
3)AMA ******IN 32.OLAĞAN KURULTAYDAKİ KONUŞMASINI BEĞENMEDİM DENEMEZ.
4)AMA NE OLURSA OLSUN CHP YE OY VERMELİYİZ.
5)****** tayyipten DAHA İYİDİR
6)CHP ATAMIZIN KURDUĞU PARTİDİR.
YANİ BUNA DAYANARAK ŞERİYATÇILARIN İŞBİRLİKÇİLERİNİN SAĞCILARIN GELMEMESİ İÇİN CHP YE DESTEK VERMELİYİZ.
cheers CHP cheers
ŞİMDİ KARAOĞLAN GİBİ BİR BAŞKAN LAZIM O DA ZOR.
KARAOĞLANIN EVİ BİLE YOKMUŞ
HORTUMCU DEĞİLDİ.
HALKÇIYDI..İYİ BİR BAŞKAN VE DEVLET ADAMIYDI
KİM NE DERSE DESİN... cheers
Oy oy oy..
1) CHP genel başkanı zor değişir, ama değişir..
2)Tuncay Özkan iyi bir alternatif olabilir.. Hatta bana kalsa Sabih Kanadoğlu derdim ama o güzel insanın buna gönlü olacağını hiç sanmam..
3)Evet, ****** bir tek konuşmayı biliyor sağolsun.. Başka bir şeyi yok..
4)Ne olursa olsun CHP'ye oy vermeliyiz, ******'ı bir kere daha, bir kere daha seçmeliyiz.Yetmiyorsa bir kere daha seçmeliyiz. O da başımıza Erdoğan gibilerinin gelmesine ön ayak olsun..
5)Ben açıkçası pek bir fark göremiyorum.. Sadece Deniz ****** yalancıktan sosyalizm arkasına sığınıyor o kadar..
6)CHP ******'ün kurduğu partidir, Deniz ****** bu partiyi mahvetmiştir, bitirmiştir, insanların CHP'ye güvenmemesini sağlamıştır. Adeta CHP'den tiksindirmiştir.

Yani buna dayanarak güvenilir insanlara oy vermeliyiz. Bir markanın arkasına sığınıp dürüst rolü oynayan insanlara değil..
Gelelim Ecevit'e..
Ben bunu anlamıyorum, Ecevit'in mal varlığının olmaması onun iyi bir politikacı olduğuna kanıt olabiliyor.. Tayyip Erdoğan'ın da mal varlığı olmasa o da iyi bir politikacı olacak demek ki..
Ecevit yolsuzluklara karışmamış olabilir, şimdiki vekiller ya da bakanlar gibi adı türlü türlü hadiselere de karışmamış olabilir.. Ama Ecevit iyi bir siyasetçi değildir..

İnsanların CHP'ye oy vermemesinin nedeni Deniz ******'dır. Bu çok açık ve net.
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeCuma Mayıs 09 2008, 10:27

Bir de bağımsız adaylar hakkında şunu söylemek istiyorum:
Ha oyunuzu boş atmışsınız, ha bağımsız adaya vermişsiniz.. Hiçbir farkı yok bence. Önemli olan meclise vekil göndermek değil artık. Önemli olan iktidar olacak partiyi doğru seçebilmek.. O yüzden oy vermiş olmak için, "abi ya ben oy verilecek doğru düzgün parti bulamıyorum en iyisi bağımsızlara vereyim.." demek doğru değil. Oy verme bilinci de önemlidir. Mesela 22 Temmuz seçimlerinde, insanlar kayıtlarını yaz tatillerini geçirecekleri tatil kasabalrına aldırdılar. Burada oy kullanan insan sayısı az olunca, veya baraj sorunu çıkınca insanlar CHP'ye oy verdiyse bile oylar barajı aşamadığı için AKP'ye gitti.. Yani oy verirken her anlamda ölçüp tartmak gerekiyor.. Bu iş basalım mühürü bitsin gitsin şeklinde hafife alınacak bir konu değil.. Ama malesef oy verme konusunda da insanlarımız bilgisiz ve ilgisiz..
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeCuma Mayıs 09 2008, 20:34

ekhidna yoldaş
deniz ****** sosyalizmin arkasına sığınamaz çünkü sosyal demokrat

ayrıca chp sosyal demokrat bir parti sosyalisterin başını çektiğibir parti değil belki tabanı öyledir ama yöneticileri artık sosyal demokrat bile değil
bu gibi nedenelr yüzünden sosyalistlerin chp'ye oy atması pek te beklenir şey değil
hiç bir sosyalist partide barajı aşamıyacağı içinde oraya bağımsız adaylarla girip 20 tane sosyalist milletvekili oluşturmamız gerekiyor böylece orda bir grup oluşsun ki haklarımızı sosyalistlere bırakalım
bu iş aile büyüklerimizin yaptığı gibi takım gibi parti tutarak olmaz

her şeyden önce mücadele siyasi partilerle olmaz
mücadele direniş ruhuyla olr direniş ruhuda sokaklarda tarlalarda fabrikalarda ortaya çıkar
alın işte 2 işçi daha öldü tuzla da çok merak ediyorum kaç sosyalist örgüt oraya gidicek diye
Okay

Okay

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10 2008, 11:13

arkadaşlar ben CHP nin bire bir içerisindeyim.. Gençlik Kollaında Başkanlık görevini yürütüyorum.. size şöyle bir örnek vereyim.. en son yapılan kurultaya ankaraya gittim.. gitmeden önce ünyede ki parti binamıza; ilçe başkanı, kadın kolları başkanı, gençlik kolları başkanı ( ben ) , ilçe sekreteri ve kurultay komisyonu ( 3 kişi ) toplantı yaptık.. kurultayda nasıl bir tavır sergiliyeceğimize dair.. gençlik kolları olarak biz ve ilçe sekreterimiz haricinde herkes ******ı destekleme taraftarı oldular.. ilçe başkanı bize ******a yönelik bir pankart hazırlamamızı istedi ( ünyeden denize selamlar ) olarak.. ben kendisine şunu söyledim.. ben ve gençlik kollarında ki arkadaşlarım ******ı desteklemiyoruz.. hatta tamamen karşıyız.. biz haluk koçu destekliyoruz.. hoş biz delege değiliz gençlik kolları olarak.. oyumuz yok.. ama yinede kurultay salonunda 6 metrelik ****** afişimizi açtık.. haluk koçu destekleyenlerin oldugu bölümdeydik.. altında da ünye gençlik kolları yazıyor.. şunu demeye çalısıyorum.. partide işler hiç ama hiç iyi değil.. sadece genç arkadaslarıma sunu söylüyorum.. oyunuzu yine CHP ye vermelisiniz.. neden diye soracak olursanız.. ******ın düzgün siyaset yapamadıgını biliyoruz, eyvallah.. ama bu partinin güçlü olması gerekiyor.. eğer ki bir seçimde daha baraj altında kalırsa bu parti bütün gücünü yitirir.. ve sundan da emin olun suan CHP gençliği belki mübala gibi gelecek ama GÜMBÜR GÜMBÜR geliyor.. CHP de aktif olarak siyaset yapan gençliğin tamamı ******a karşı..buda ne demek oluyor..yakın zamanda emin olun bayka hegomanyası bitecek..biraz daha zaman gerekli sadece.. ondan sonra önder savı da deniz ******ıda gidecek.. bu ülkeye gerçekten sahip çıkan CHP gençliği gelecek.. yazdıklarıma belki güleniniz olacak ama birdaha ki kurultayda bunu göreceksiniz.. buna en güzel ispat olarak da şunu vereyim.. eski gençlik kolları başkanımız ayhan yalçınkayanın genel başkanlıga aday olması.. sabredin güzel günler gelecek emin olun.. ( bu arada birde bende kurultay salonunda fazla kalmadım.. denizlerin mezarına gitmek benim için kurultaydan daha önemliydi vede öyle yaptık arkadaslarla.. )
https://ata-genc.yetkin-forum.com
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10 2008, 15:04

hmm okay ****** gidicek başkası gelicek onun hegemonyası başlıycak böyle olmaması için parti içi demokrasi denen şeyi uygulatmalısınız

en azından tuncay özkan geçsin başa da bir seçim kazanılsın

chp kurultayını izledim tabanı gerçekten sol ancak yönetimi yani tavan mhp den daha sağ
oyları chp ye verdik diyelim benim bulunduğum bölgeden kemal anadol seçilicak tekrar
kemal anadol annem bizim yaşlarımızdayken de mv. imiş hala daha siyaset yapmakta aynı şekilde ****** da öyle
kaç kuşaktır bunalrı görüyoruz bıktık bunlardan
en kısa zamanda bunalrı defedin yoksa türkiyede sol diye birşey kalmıycak
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10 2008, 19:25

caner demiş ki:
ekhidna yoldaş
deniz ****** sosyalizmin arkasına sığınamaz çünkü sosyal demokrat

ayrıca chp sosyal demokrat bir parti sosyalisterin başını çektiğibir parti değil belki tabanı öyledir ama yöneticileri artık sosyal demokrat bile değil
bu gibi nedenelr yüzünden sosyalistlerin chp'ye oy atması pek te beklenir şey değil
hiç bir sosyalist partide barajı aşamıyacağı içinde oraya bağımsız adaylarla girip 20 tane sosyalist milletvekili oluşturmamız gerekiyor böylece orda bir grup oluşsun ki haklarımızı sosyalistlere bırakalım
bu iş aile büyüklerimizin yaptığı gibi takım gibi parti tutarak olmaz

her şeyden önce mücadele siyasi partilerle olmaz
mücadele direniş ruhuyla olr direniş ruhuda sokaklarda tarlalarda fabrikalarda ortaya çıkar
alın işte 2 işçi daha öldü tuzla da çok merak ediyorum kaç sosyalist örgüt oraya gidicek diye

Deniz ****** sosyal demokrat mı? Gülerim ben buna..
Deniz ******'ın siyasi görüşü falan yok. Ortam neyi gerektirirse ona göre konuşuyor. Erdoğan bir açıklama mı yaptı, e ****** da sözüm ona muhalefet partisinin lideri, sırf tezat olsun diye karşı fikirli söylemlerde bulunuyor. Göstermelik bir bakıma..
Teoride ne diyoruz?
AKP sağ bir parti, CHP de sol bir parti..
Bu durumda da Deniz ****** sosyalizm arkasına sığınmış oluyor.
Sosyalisttir demiyorum..
Eğer hala CHP'ye oy veren insanlar varsa, ****** ******'e şükretsin..
Ben de CHP'ye veriyorum oyumu Okay'ın bir önceki sayfada belirttiği nedenlerden ötürü.. Aynı düşüncelere sahibim. CHP'nin Deniz ******'dan kurtulma şansı var fakat barajın altına düşerse bir daha yükselebilir mi, onu bilemiyoruz.. Her ne olursa olsun CHP'nin oy potansiyelini korumak lazım.. Bu başka bir konu.. Ama ****** olmasın benim derdim bu. Yeni nesiller Deniz ******'ı CHP'nin kurucusu falan sanacak bundan korkuyorum:)

Direniş ruhuna gelince..
Memleket bu haldeyken, söyler misin bana, kim direniş yapacak?
Haydi fabrikanın bir tanesinde işçiler direniş gösterdi. Ertesi gün o işçilerin kaçı işlerine devam edebilir acaba? İnsanlar bunu nasıl göze alırlar?
Olay öyle akıllıca işa edilmiş ki, aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık misali.. Ülkedeki işsiz sayısını tartışmayalım bile malumunuz.. İşverene işçi mi yok? Ohoo, istemediği kadar çok.. Ne diyecek bizim patron? Grev mi yapıyorsun, git evinde yap grevini, gelme bir daha.. Bu kadar basit.
Yörsan olayını biliyorsunuzdur. Sırf işçiler sendikaya bağlı diye işlerinden oldular. Şimdi bütün bu riskler karşısında hangi işçi direnişe geçer? Hangi halk yapar bunu bana söyler misin?
Ben de istiyorum halkımın susmadığını, her şeye hacıyatmaz rolü oynamadığını görmeyi.. Ama biraz da gerçekçilik lazım. Bu şartlar altında, direnişmiş, örgütlenmeymiş bunlar pek inanılası gelmiyor bana.. Kusura bakmayın da 3-5 kişinin toplanıp "heha biz örgütlendik işte" demesini de ciddiye almam ben.. Direniş dedin mi, bu halkın büyük çoğunluğunu kapsayacak.. Bu da şu an için malesef imkansız..
Devir artık eski devir değil..
Ne 68'deyiz, ne de 78'de..
Sokakta gördüğün gençlerin büyük bir kısmı siyasetten bihaber..
Olaylara ilgisiz..
Onlar mı yapacak direnişi?
Onlar mı örgütleyecek halkı?
Aman eksik kalsın..
Artık kimse bizim gibi düşünmüyor bunu da idrak etmemiz gerekir..
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePaz Mayıs 11 2008, 00:04

ekhidra yoldaş
1. ****** sosyal demokrat bir partinin başkanı olduğu için sosyal demokrattır dedim bunuda ****** sosyalizmin arkasına sığınıyor dedin diye söyledim.sonraki cümlelerde bunu açıkladım.İstersen tekrarda açıklayabilirim.
2. "AKP sağ bir parti, CHP de sol bir parti..
Bu durumda da Deniz ****** sosyalizm arkasına sığınmış oluyor."
demişsin bunun cevabı basittir. Her solcu sosyalist değildir. Hem sosyalistler tarafından sevilmeyen hatta nefret edilen bir insan nasıl olurda sosyalizmin arkasına sığınır.Burda bir telaffuz hatası yapmışsın sanırsam bunu solculuğun arkasına sığınıyor diyelim.
3. Direniş ruhundan bahsedelim birazda...
cumhuriyet Mİtingleri teslimiyet mitingleri olamaz heralde değil mi? Ordaki insanların %80'i solcuydu.Bir sürü sosyalist vardı orada emin ol binlerce insan yumruğunu havaya dikti.
Evet şuan işçiler grev yapamazlar işlerini kaybederler.bu konuda şuan yapılıcak birşey yok.

3-5 kişi toplanıp bir örgüt kurar sonra bir kaç örgüt birleşir, dev-genç gibi başka bir örgüt kurar.
Kusra bakma ama sen en baştan kaybetmişsin.
Demişsin ki "Ülke gençleri yurt sorunlarından bi haber"
Bu onalrın suçu değil onları aydınlatmayan arkadaşalrının büyüklerinin suçu
ör: Benim sınıfımda 1-2 kişi denizleri tanıyordu. Ben onlardan bahsettikçe yeşil parkamla sınıfa gidip geldikçe birçok arkadaşı bilgilendirdim tabiki sosyalist olmadılar ama ülke sorunlarına ilgili oldular düşündüler ve düşünüyorlar.Hatta daha önce sağcılara sempati düşündüğüm bir arkadaşımı nerdeyse devrimci yaptım Very Happy

4."Onlar mı örgütleyecek halkı?
Aman eksik kalsın..
Artık kimse bizim gibi düşünmüyor bunu da idrak etmemiz gerekir.." demişsin
Bu o kadar yanlış bir sözcükkü burjuvaların işçilere köylülere bakışı geldi aklıma.
Sen etrafını aydınlatırsan bilgilerndirirsen ve ilgilerini yurt sorunalrına çekersen onlardan bir kaçını kazansan onlarda aynı şeyi yapsa birsürü insan kazanmış oluruz. Biraz zahmete katlanmak lazım derim ben. Böyle yılgınlık olmaz. Eğer akılcı ol dersende biz oturduğumuz yerde akılcı olalım halka kendimizi anlatamazsak anca akılcı oluruz.

Ayrıca aklıma bir şey geldi bu lafım kimseye değil zamanında gecekonduları kuran bizler şimdi gecekondulara karşı çıkıyoruz buna oputinizm denir arkadaşlar. Bazı yerlerde gecekondulara karşı çıkan solculara rastlıyorum. Bizim onlarla birlik olmamız gerekiyor kenar mahallelerde direniş başlar tüm şehre öyle yayılır ancak. Halktan kopuk mücadele olmaz. Halkı küümseyeneklrden solcu bile olamaz bunu unutmayalım.
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePaz Mayıs 11 2008, 15:42

****** hakkında söylediklerimi tam anlayamamışsın. ****** sosyal demokrat falan değil bu konuda ısrarcı olma. ******'ın solu böldüğü su götürmez bir gerçek. O hiçbir zaman bizlerin inandığı ve değer verdiği devrimciler veya sosyalistler gibi düşünmedi solculuk veya sosyalizm hakkında..
Normalde, benim bildiğim sol partilerin temelinde sosyalizm yatar. Ve o partinin liderleri de doğal olarak sosyalisttir. ****** bu etiket altına sığınıyor. Bu söylediğimi anlayamıyorsan cümlenin kuruluşunu daha fazla değiştiremeyeceğim anlatacak başka bir cümle de kalmadı zaten daha nasıl açık konuşabilirim bilmiyorum.. ****** sosyalizm doğrultusunda konuşuyor demiyorum, veya ****** sosyalistler gibi davranmaya çalışıyor da demiyorum. Sadece, sol bir partinin liderliğini yapmış olduğu için, sosyalizm adı altında değerlendirilmesi gerekirdi fakat öyle değil.. Bunu da daha fazla uzatmanın anlamı yok..

Her solcu sosyalist değil de nedir?
Ya ben anlamıyorum bunu.. Fraksiyon çatışması budur işte..
Her solcu öyle değil, her solcu böyle değil..
İyi, devam..

Bak daha önce türban konusunda da ben belirttim, bazıları bana karşı çıktı.. Muhalefet yapmalıyız. Ülke gidişatında ters bir şeyler varsa bizler halk olarak tepkimizi dile getirmeliyiz.. Senin verdiğin Cumhuriyet Mitingleri örneği işte tam da bu bahsettiğim muhalefetliğe örnektir. Direniş ruhu deyince apayrı bir kavram ortaya çıkar..
Sözüm meclisten dışarı, şu an 68 kuşağına olan ilgileri, o günleri tekrar yaşama isteğine dönüşen insanlar var. Yani tekrar sokaklarda çatışmalar çıksın, herkes birbirini dövsün, kırsın, kan gövdeyi götürsün... Bu durum bazılarına macera gibi geliyor. O dönemlerdeki direniş bu olayları da beraberinde getirdi.. Direniş ruhu deyince bunlar da akla geliyor..

Arkadaşlarınla ilgili bir de örnek vermişsin..
Etrafta malesef sadece olumlu örnekler yok..
Sen şanslısın ki olumlularıyla karşılaşmışsın..
Ben hiç karşılaşmadım mesela..
Herkesi aynı sanmayın. Devrime ve devrimciliğe karşı olan insan sayısı hiç ummadığın kadar fazla.. Elimde Deniz Gezmiş ile ilgili kitaplar var diye yolda kötü bakışlar altında kalmamdan tut da, arkamdan anarşistler ürüyor diye bağırmalarına kadar türlü türlü olayla karşılaştım.. Bir arkadaşım Deniz Gezmiş'e anarşist dedi, ona bu konu hakkında açıklama yapmaya çalıştım, "bırak ya o kim oluyor ki devletine karşı çıkıyor" diye cevap aldım.. Böyle düşünen insan karşısında ben ne yapabilirim? Anlatmaya çalışıyorum, dinlemiyor, anlamıyor da.. Ben üzerime düşeni fazlasıyla yapmışım zaten.. Evet, yapmışım.. Senin örgütlenmesini istediğin, benim eksik kalsın dediğim kesim bu tür insanlardan oluşuyor işte.. Öğrenmeye meraklı insana neden karşı çıkayım?
Ben mesela her gün arkadaşlarımla siyasi bir konuda muhabbet ederim. Benim görüşlerimi bütün arkadaşlarım bilir. Bir şey öğrenmek isteyen buyursun gelsin yanıma sabaha kadar konşurum. Ama bilip bilmeden ahkam kesen ve anlamadan dinlemeden yorum yapmaya çalışan cahil adama ben ne diyeyim? Benim de bir sinir sınırım var..

Ben baştan kaybetmişim demek?
Yazık bana..
Ülke gelişmelerinden bihaber olan insanın cehaletinin sorumlusu benim öyle mi?
Taş devrinde yaşıyoruz da benim mi haberim yok?
Ya da iletişim kaynaklarına bir son mu verildi?
Gazeteler çıkmıyor mu artık?
19.00 Ana Haber Bültenleri yayından mı kalktı?
Senin dediğin acizliktir.
Herkesin belli düzeyde bir zekası var, bilgiye erişme yeteneği var.. Var oğlu var.. İnsanlar bunu kullanmayı bilecek..
Sen ders çalıştıktan sonra, ya da işte test çözdükten sonra yapamadıklarını gidip öğretmenlerine soruyorsun değil mi?
Yani kimse gelip de bilgiyi senin beynini yararak içine yerleştirmiyor. Sen çalışıp kendin ediniyorsun bilgiyi.. Ne diyoruz, bilgi emek ister.. Aynı o hesap..
Meraklı olan, öğrenmek isteyen her şekilde ulaşır bilmek istediği şeye.. Yani benim bahsettiğim ülkenin gidşatından bihaber arkadaşların bu bihaberliği benim suçum değil. Onların ilgisizliğinin sonucu. Araştırsın, okusun, izlesin, öğrensin..
Sonra gelsin ya ben bu konuda seninle konuşmak istiyorum desin, bana yardımcı olur musun, desin.. Seve seve..
Ama hazıra konmacılık yok..
Herkesin kendi iradesi var, aklı var..
Herkes kullanmayı bilsin.
Sen doğduğundan beri solcu musun?
Bir şeyleri kendi çaban vasıtasıyla öğrendin değil mi?
E bak sen nasıl yapıyorsan, diğerleri de yapacak..
Yapılabilecek bir şeymiş demek ki..
Birilerinin onların peşinden koşup "gelin size siyaset anlatayım" demesine gerek yokmuş..

Sana göre çok yanlış olan cümlemi tekrar ediyorum ve sonuna kadar da savunuyorum. (sözcük değil bak, cümle)
"Artık kimse bizim gibi düşünmüyor bunu da idrak etmemiz lazım"
Millet 68'de, 78'de o kadar çok acı çekmiş ki, artık siyasetten uzak durmaya çalışıyor. Çıkması muhtemel olaylardan korkuyor. Aydınlardan bahsetmiyorum tabi ki, onlar zaten aydınlanmış aydınlanacğı kadar.. Halkımdan bahsediyorum..
Oğlu-kızı siyasi olaylardan yara almış, zor günler geçirmiş insanlardan bahsediyorum.. Annemin her gün söylediği cümle: "Aman yavrum dikkat et"..
Annem gözümün içine bakarken, bana bir zarar gelmesinden ölesiye korkarken beni nasıl göz göre göre siyasi olayların içine atabilir? Böyle ruh hali içinde olay milyon tane ebevyn var. Onlar da çocuklarını mümkün olduğunca siyasetten uzak büyütmeye çalışıyorlar.. Artık kimse bizim gibi düşünmüyor..
Bazılarının fikirleri senin fikirlerine tam anlamıyla terstir. Sen solcusundur, o sağcıdır.. Bunları hele hiç değiştiremezsin..

Kişiliğim hakkında yorum yapmamanı da tavsiye ve rica ederim. Yılgın biri değilim zira.. Sadece gerçekçilik arıyorum. Sadece, örgütlenme 3-5 kişiyle, azınlıkla olmaz. Bunu söylüyorum. Benim bu konudaki ideallerim daha geniş.

Ve halkı küçümseyenden solcu bile olmaz demişsin..
Ben sadece şunu soruyorum:
Sen halka tam anlamıyla güveniyor musun?
Bunu cevaplamadan önce Deniz Gezmiş'i yakalatan köylüleri getir aklına, hatta sitede biraz yolculuk yap, "herkes hakettiği şekilde yönetilir" başlığına bir uğra, orda yazılanları oku, oku, oku.. Dön dolaş yine oku..
Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak?
Buraya yazmak zorunda da değilsin.. Cevabını kendine versen yeter.
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 22:35

1 bütün köylüler aynımıdır. Denizi yakalatan köylüler var birde ona destek olan köylüler işçiler var. hep köyü yanından bakmayalım

2 her solcu sosyalist değildir. o cümleyi düzelttin
****** sosyalist demekle
her sol süşüncenin kökeni sosyalizmdir demenin arsında fark var

3- kişiyle örgütçülük olmaz deöişsin bir örgüt 100,000 kişi ile kurumaz 10 lişi ile kurulur 1000 lerce kişi tarafından kabul görür
yada küçük örgütler birleşir yeni bir örgüt kurar bu böyledir
sosyalizme göre 1 kişi hiçbişeydir 100 kişi birşeydir 10000 kişi herşeydir

En son caner tarafından Perş. Mayıs 15 2008, 19:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 23:35

1. Köylüler konusunda sadece örnek verdim.. Hepsi aynıdır demedim.
2. Kurduğun cümleden inan hiçbir şey anlamadım.. Ben neyi düzeltmişim? ****** sosyalist diyen yok zaten.. Sosyalizm arkasına sığınıyor dedim..
3. Örgütlenme kişiyle olmaz demedim, azınlıkla olmaz dedim. Azınlık..
Az insan sayısı..
Yani örgütlenmedeki amaç bir çok kesime, insana ulaşabilmektir. Fakat azınlıkla bunu yapamazsın.. Çok kişiyi arkandan sürüklemelisin ki amacına ulaşabilesin..
Söylediklerimi dikkatli oku lütfen yanlış anlıyorsun..
Demek istediklerimden sapıyor konu..
neshe

Kadın

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimeÇarş. Mayıs 14 2008, 18:07

Burda bunları tartışıyoruz çok iyi bilgileniyoruz ufkumuz genişliyor. Peki ne olacak arkadaşlar çözüm ne, ne yapıyoruz nereye gidiyoruz ne yapacağız
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 19:26

neshe demiş ki:
Burda bunları tartışıyoruz çok iyi bilgileniyoruz ufkumuz genişliyor. Peki ne olacak arkadaşlar çözüm ne, ne yapıyoruz nereye gidiyoruz ne yapacağız

şuan konuşma yasağı var ancak yakında güzel bişeyler yapılacak Very Happy çalışmalar sürmekte
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 19:27

ekhidna 2. cümlemde şunu demek istedim
sen ****** sosyalist demiştin
daha sonra şunu söyledin
her sol düşüncenin kökeninde sosyalizm yatar

en baştan böyle deseydin belkide bu kadar tartışmıycaktık
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: chp genel başkanı yine ****** seçildi   chp genel başkanı yine baykal seçildi Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 22:58

Ya ben ne zaman ****** sosyalist dedim?
Günlerdir, haftalardır neyi anlatmaya çalışıyorum??
Ben, ****** sosyalizm arkasına sığınıyor dedim.
Sosyalisttir demedim..
Sana yazdıklarımı dikkatli oku diye diye dilimde tüy bitti be caner el insaf Smile

Tekrar ediyorum, ****** sosyalizm arkasına sığınıyor, çünkü her sol düşüncenin altında sosyalizm yatar. (yani ****** koftiden sosyalist.. yalancıktan.. aslına öyle değil yani..)
Daha ayrıntılı anlatamayacağım kalpten gidiyorum...

Neyse, anlaşabildiğimize sevindim bir yandan da..
Hiç bitmeyecek sandım..

****** sosyalizm arkasına sığınıyor.. sığınıyor.. sığınıyor..
****** sosyalist değildir..

chp genel başkanı yine ****** seçildi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki