ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir

+3
ozgem
Ekhidna
caner
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
caner

caner

Erkek

Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Empty
MesajKonu: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeÇarş. Nis. 30 2008, 20:42

HER TOPLUM LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YÖNETİLİR

Develi, Manisa'nin Saruhanlı ilçesine baglı bir köy.
Bundan iki yil önce Develi köylüleri parti parti, dernek dernek, sendika sendika gezdiler.
"Köyümüze çöplük yapacaklar, bizi kurtarın" diye yardım istediler.
Kapılar yüzlerine kapandı.
TKP'ye geldiler.
TKP yoneticileri, hukukçularla, tarım uzmanlarıyla, çevrecilerle
birlikte harekete geçti, "Develi çöplük olmasın" kampanyası başlattı.
TKP'liler Develi halkına hukuksal, siyasal, örgütsel, eylemsel destek
verdi.
Çevre dostu, değerli avukat arkadaşım Şehrazat Mercan, titiz bir hukuk mücadelesi yürüttü.
Sonunda idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi, çöplük projesi durduruldu.
Bu arada Develi halki ile TKP kaynaştı, akraba gibi oldu. Develililer de TKP kimliğini benimsedi, sevdi, sahiplendi.
Öyle ki, köyde düzenlenen şenliklerin, keşkek günlerinin onur konukları TKP'lilerdi.
Seçim günü geldi çattı.
Sandıklar açıldı.
Sonuçları veriyorum.
Çöplük projesinin sahibi AKP, 194 oy alarak birinci parti oldu.
DP 164 oy, MHP 72 oy, CHP 55 oy, GP 7 oy, SP 2 oy, LDP 2 oy, HYP 1 oy aldı.
Develi halkıyla gece gündüz çalışan, çöplük projesinin durdurulmasına
önayak olan TKP ise rakamla "0", yazıyla "sıfır" oy aldı.
Seçim sonuçlarını duyunca "Yok deve!" dedim.
Arkadaşlar da bana "Hayır, Develi" dediler."

Bu halk hakediyor akp'yi
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeCuma Mayıs 09 2008, 10:44

İnsanlar enflasyondan şikayet eder, işsizlikten şikayet eder, Recep'in sözlerine veryansın eder, sonra sandıktan yine AKP çıkar... Ben de bazen müstahak olsun diyorum ama ne yorum yapılması gerektiğini bile çıkaramıyorum artık..
Çok kötüye gidiyoruz çok..
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeCuma Mayıs 09 2008, 15:41

evet bizler hariç diğerleri haketttiğini yaşıyor,Din Din diye aç kaldılar Exclamation bi paket'e pirinç'e kanan halk'ım,şimdi 4 yıl da bir onu beklemesi lazım...bekle güzel halk'ım bekle...yetinmeyi biliyorsan,aç kalmayı da bilirsin...
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeCuma Mayıs 09 2008, 16:59

Bu konuda insanları da suçlayamıyorum.. Durumları o kadar kötü olan ve oy düşünecek hali olmayan, bugünü nasıl geçireceğiz derdiyle kıvranan insan sayısı o kadar fazla ki.. Bazıları da bundan istifade etmeyi çok iyi beceriyor.. Buna da bir şey diyemiyorum, çünkü adamlar oy potansiyelini arttırmaya bakacak tabi ki.. İzledikleri yol her ne kadar insanı çileden çıkarmaya yetse de, yapacak hiçbir şey yok..
Gidip insanlara, "oyunuzu kömüre una veriyorsunuz" desek, alacağım cevap karşısında ağlarım heralde..
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeCuma Mayıs 09 2008, 20:24

aslında bu yıllardır uygulanana politikalar türkiyedeki sosyalistler kenar mahallelerden çekildikten sonra heralde hiçbir sol partinin yüksek oy alması beklenemz sol partiler burjuva partisi olmamalıdırlar
o yüzden kenar mahahllelere gidilmeli
gece kondu yıkımlarına karşı çıkılmalı gerekirse halkla birlikte polise karşı çatışıcaksın
mücvadele ve örgütlenme ruhu böyle olur
halkı sırf orda milletle çatıştırmıycaksın eğiticeksin kitaplar götürüceksin dersler vericeksin
halkın kendi kendini yönetebilmesini öğreticeksin
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 14:43

birgün pazarda gezen bir kadın fiyatların yüksekliğinden söz ederek pazarcının birinin yanına yaklaşır oğlum bu ne böyle başka ülkenin malımı ki bu kadar pahalı satıyosunuz pazarcı cevap verir ah be teyze onu akp ye oy vermeden önce soracaktın mal yerli mal da devlet politikası iyi politika değil şimdi aç bekleyeceksiniz artık!!! evet bu çark böyle dönüp gider ama benim halkım yine gider kendisini ayak yapan şahıslara sofrasına ekmeğin zor alınacağı sisteme oy verir biz de yapmayın etmeyin diye boğaz patlattığımızla kalırız
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 15:53

İşte halkı bilinçlendirmekten bahseden arkadaşlara anlatmaya çalıştığım durumu pazarcı abim ne güzel söylemiş..
Siz uğraşırsınız bilinçlendirmekle, örgütlemekle, hatta onun bilinçsizliği bilinçli insanların suçu olur, sonra o kişi gider yine bildiğini okur, yine oyunu AKP'ye verir..
Her şey insanın kendisinde bitiyor bunu da değiştirmek olanaksız malesef.. Sen istediğin kadar bilinçlendir.
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 22:04

halka doğruyu anlatmak lazım

bakın mesela sinana köylüleri ağaya direnmekte ancak bir örgüt yok yanlarında

arakdaşalr halka tepeden bakmayın
avrupa sosyalist ve sosyal demokratları gibi
bu halkı kitlesel eylemlere alıştırmalıyız
bu eylemlere ve bilinçlenmeye karşı olanlar heralde deniz gezmişi ıokumadılar heralde her köylü direnişine gitmeye çalışırlardı
bu arkadaşalr sosyalist olduklarına inanıyolarmı bence burjuvalar böyle konuşur düşüncelerimizle konuşmalarımızı birbirine uydurmalıyız yoksa sosyal faşist olur çıakrız
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 22:17

İyi de kime göre bilinçlenecekler?
Herkesin kendine göre doğruları var. Hadi biz bilinçlendirdik, halkın büyük kesimi birden sosyalist oluverdi, hükümete ses çıkarmaya başladı.. Bu durumdan rahatsız olan hükümet yanlıları, bu sefer kalkıp halkı kendi adlarına bilinçlendirmek için uğraş verirlerse, halkı kendi taraflarına çekmeye çalışırlarsa ne olacak? Halk buna ne kadar dayanır?
Ben bu bilinçlendirme olayının bizler tarafından gerçekleştirilebileceğine inanmıyorum.. Ne zaman ki hükümet değişir, gerçekten sosyalist bir parti gelir ve çok iyi işler yapar, işte o zaman halk iyiyle kötüyü kendisi ayırt edebilir.. İşte o zaman bilinçlenmiş olur.. Bu bilinç kalıcı olur bu sefer..
Benim sorunum şimdi örgütlenmek falan değil, benim sorunum insanların oy vermeyi öğrenmesi.. O zaman değişim başlar ve buna kimsenin bir itirazı olamaz.. Bilinçlendirmekten kastın buysa evet sonuna kadar katılırım. Ama köy köy dolaşıp, amcayla-teyzeyle siyaset muhabbeti yapmaksa bilinçlendirmekten kastın, ona katılmıyorum...
Halka güvenim tam değil benim.. Bunu da söylemeden edemeyeceğim.. Ama bu halkı hor görmek, veya halka tepeden bakmak değildir. Halk, çeşitli zaman dilimleri içerisinde ne kadar istikrarlı ve güvenilir olduğunu gösterdi bizlere.. En yakın örneği de, 22 temmuz seçimlerinde yaşandı zaten.. Kime sorsan oyum CHP'ye, bıktık AKP'den dedi, sonra sandıktan %47'lik oyla AKP çıktı.. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Ben verdim zaten değil mi bütün oyları AKP'ye..
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 22:22

iyide o zaman bir 300 yıl beklenmesi lazım sosyalist bir part iiktidara gelicek hemde türkiyede imkansız
bi kere bu halk oy verme bilincini kendi kendine kavrayamıyacağıda açık
sence bu kimin işine geliyor? siyasi partilerin işine geliyor tabikide

sence halk oy verme bilincini nasıl kazanıcak merak ettiğim konu bu?

kendi kendine kazanamaz bu açık
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 23:26

Okuma alışkanlığı kazanarak, bazı şeyleri takip ederek..
Ya zaten bu bilinçlenme işi hangi alanda olursa olsun senin benim istememle olmuyor.. Halkın kendisinin istemesi lazım. Ama ben armut piş ağzıma düş mantığını desteklemiyorum.. Benim uğraşlarım sonucu kazanacağı bilinçten ne hayır gelir onu da bilmiyorum.. İnsanların kendi doğrularını kendisinin yaratması gerekir.. Bizleri başkaları mı bilinçlendirdi? Yoo..
Bana kimse gelmedi yani..
O zaman diğerleri de bilince kavuşma iradesine ve hürriyetine sahiptir. İnsanlar bunu kullanmayı bilsin.. Kötü yönetile yönetile belki böyle bir alışkanlık kazanırlar..
artemis

artemis

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 23:31

başarılı...
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeÇarş. Mayıs 14 2008, 14:13

arkadaşlar fethullah gülen ve yandaşları ülkeyi havadan karadan donatmışlar yasama yürütme yetmedi şimdide yayın kuruluşlarına başladılar zaten fethullah gülen öyle bir yöntem izliyoki neredeyse halkın büyük çoğunluğunun beynini uzaktan kumandayla yönetiyor ve bu noktada sosyalist kesim ve solun önde gelenleri öyle bir örgütlenmelidir ki bu devlet kumandayla yönetilen beyinlere kendi beyinlerini yönetmeyi öğretsin diyorum ama şimdi bakın herkes sözde ayaklandı herkes fethullaha düşman görünür herkes tayyibe karşıdır gider miting yaparlar sokağa dökülürler gene de bu sistemi tepemize getirirler zaten bu öyle büyük bişey ki insanların gözünü açmaması adına herşeyi yapıyolar akla hayale gelmeyecek alanları feci halde istila etmişler hem bunlardan şikayet edip hem de yine bu sistemi tepemize getirdiklerinde bu yönetimi ve ezici politikalarını hak ediyolar diyorum ama hayır onlar hak etse de benim gibi düşünenler ve gerçekleri görenler böyle bi yönetimi hak etmiyo ve kriz çaktırmadan geliyorum diyo memlekette fırtına öncesi sessizlik var bana öyle geliyoki bu milletin büyük bir kesimi fethullah ve yandaşlarına ve hükümete gerçekten gür bi sesle ve sert bi şekilde ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin diyecek çünkü artık kimsenin tahammülü kalmadı istediklerini yürüterek bu milleti saçma sapan politikalara maruz bırakamazlar ve bu aralar sokakta karşılaştığım 10 kişiden 9 u şikayetçiyse ve ciddi söylüyorum artık bizi ciddi bi solcu yönetsin de rahat bi nefes alalım diyosa(ki bunu diyenler aşırı sağcıyken sağ uygulamadan fena halde nefret etmeye başlamış olan vatandaşlar) bu millet demekki nasıl yönetildiğini anlamaya başlamış ve tepki göstermeye hazırlanıyor
neshe

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimeÇarş. Mayıs 14 2008, 17:47

Fetullah Gülen çok büyük bir örgüt haline gelmişler. Onun arkasında olan insanların artık nasıl yaptılar bilmiyorum ama fena halde beyinleri yıkanmış. Cahil o kadar çok insan var ki. Fetullah Gülen ve onun tarafındakiler Allahı, dini, kitabı kullanarak en büyük rezillikleri yapıyorlar hemde vatanlarına. Onlar nasıl Türk anlam veremiyorum nasıl bu vatanın evladı. İçinde Allah inancı olan bir insan bu ülkeyi bu cumhuriyeti kurmak için o kadar kan dökmüş insanın, eziyet çekmiş halkın binbir zorluklarla kurulan bu vatanın nasıl arkasından vurur. Bu karaktersiz şahsiyetler nasıl yaptıysa insanlarımızın beyinlerini yıkadı işte ve nne yazık ki insanlar gerçekleri göremiyor.
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 00:14

O kadar çok şey dönüyor ki...
En basitinden, Fethullah Gülen okullarında, başarılı öğrencilere çeşitli tekliflerde bulunuyorlar. Kendi üniversitelerinde burslu okumalarını sağlıyorlar. Ve o öğrencilerin okuduğu bölümler de siyasi bilimler, kamu yönetimi, işletme.. gibi devlet işlerine karışabilecek veya özel sektörde onlara avantaj sağlayabilecek bölümler oluyor ne hikmetse.. Fethullah Gülen dersanelerinde, öğrencilere sempozyum tarzı oturum düzenliyorlar. Orda, okumaları için öğrencilere kitap öneriyorlar. Okuyun, üzerinde tartışalım diyorlar. Ve önerdikleri kitaplar da çeşitli sağcı gazetecilerin veya ilahiyat profesörlerinin kitapları oluyor.. Beyinleri yıkamayı amaç edinmiş zihniyet, öğrencileri en zayıf noktadan vuruyor..
Onların planları tahmin edilemeyecek kadar geniş ölçüde ve yayılmış durumda..
neshe

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 08:54

Sonu ne olacak bilmiyorum, halk nasıl bilinçlenecek bilmiyorum. Ama hükümet adam olsaydı yine birşeylerin önüne geçilirdi elbette. Örneğin bildiğim kadarıyla Rusya da Fetullah Gülenin okulları kapatılmış.
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 10:01

son mu ne olacak Neshe,malesef şeriatçı bi ülke,konuşmakla tartışmakla bu ülke düzelmiyor,faaliyet lazım,birlik olmak lazım,Şimdi ki sosyalistler hiç bişey yapamıyor,bırakın Sivas katliamının faillerini bulmayı,1Mayıs olaylarını unutturdular.Duruma bakıyorum sadece karanlık,bir mucize kurtulmamız...ben böyle düşünüyorum...neden bu karamsarlık derseniz şöyle diyim,dershane,okul'dan sonra şimdi ise sağlık kuruluşları ve sonra da medya,dört bi yanımızdan zehirlenmişiz,batmışız Sad Sad Sad
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 12:58

Ekhidna demiş ki:
O kadar çok şey dönüyor ki...
En basitinden, Fethullah Gülen okullarında, başarılı öğrencilere çeşitli tekliflerde bulunuyorlar. Kendi üniversitelerinde burslu okumalarını sağlıyorlar. Ve o öğrencilerin okuduğu bölümler de siyasi bilimler, kamu yönetimi, işletme.. gibi devlet işlerine karışabilecek veya özel sektörde onlara avantaj sağlayabilecek bölümler oluyor ne hikmetse.. Fethullah Gülen dersanelerinde, öğrencilere sempozyum tarzı oturum düzenliyorlar. Orda, okumaları için öğrencilere kitap öneriyorlar. Okuyun, üzerinde tartışalım diyorlar. Ve önerdikleri kitaplar da çeşitli sağcı gazetecilerin veya ilahiyat profesörlerinin kitapları oluyor.. Beyinleri yıkamayı amaç edinmiş zihniyet, öğrencileri en zayıf noktadan vuruyor..
Onların planları tahmin edilemeyecek kadar geniş ölçüde ve yayılmış durumda..
evet çok haklısın ama şu sıralar karşılaştığım tüm türbanlı şeriatçı yada ilahıyatçı şaşılacak şekilde fethullah gülenden nefret ediyor hele de benim yaşadığım yer fethullah gülenin düşüncelerine çok açık bi yer ama dediğim gibi onlar bile nefret ediyor dini ne hale getirdi dini çok fena amacından saptırdı yalan yanlış şeylerle insanların beynini yıkadı diye umarım onların ve diğer kesim vatndaşların da beyinleri yıkanmadan amaçlarından sapmadan gerçeği en doğru şekilde görmeye devam ederler ve biz de gerçek anlamda hak ettiğimiz gibi objektif ve eşitlikçi bir şekilde yönetimleri görürüz
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 13:06

Zaten gerçekten dinine düşkün olan insan siyasete dini bulaştırmaz. Ben böyle düşünüyorum. Din dediğin şey kutsaldır. Senle Allah arasında kalması gerekir. Eğer birileri bunun üzerinden geçiniyorsa, dini bir şeylere alet ediyorsa ben o insanın müslümanlığından da insanlığından da şüphe ederim.. Kaldı ki, devlet yönetiminde dinin işi zaten yoktur. Yani bunu ayırt edebilmek için insanın dinine gerçekten çok önem vermesi ve biraz da aklını çalıştırması gerekiyor.. Şu an Fethullah Gülen ve yandaşlarının hiçbirinde bunu göremiyoruz..
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 14:30

ben istanbul da yaşıyorum ve burası büyük bi şehir,popüler bir yerde ikamet ediyorum.Etraf da bir çok türbanlı bayanlar var ve tanıdıgım bi kaç dindar arkadaşlar...ne zaman feytullah gülenden bahsetsem laf söylettirmezler,haşa ki Allah gibi tapıyorlar...düşünün bunlar üniversite öğrencisi cahil bile değiller,düşünebilirler...Feytullah gülen'den nefret eden bir dindar arkadaş'a rastlamadım.

'Onların planları tahmin edilemeyecek kadar geniş ölçüde ve yayılmış durumda' demişsin Ekhidna sonuna kadar katılıyorum sana...

buarada arkadaşlar yeri gelmişken söylemek istiyorum,Feytullah gülen'in Amerika'lılara aldırtarak işlettiği bir sağlık sektörü var.Dentistanbul(özel diş sağlığı hastanesi) bunu yakın da mail olarak yayıcam.Lütfen duyarlı arkadaşlarımız bu sağlık sekötürüne gitmemeye gayret edelim...
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 16:34

Fethullah Gülen dersanesine gidip, ondan nefret eden arkadaşım var benim.. Genelleme yapacak olursak tabi bu zor rastlanan bir durum ama yok diyemeyiz yine de.. İnsanlar bu konuda seçim yaparken çok seçici olmuyor. Ne yazık ki dersanelerde de eğitim kurumlarında da başarılılar.. Bu da insanları o okullara ya da dersanelere yönlendiriyor. Ben bu konuda katıyım, asla onların sahibi olduğu okula ya da dersaneye gitmem, gitmedim de.. Ama herkesten aynı davranışı bekleyemeyiz.. Durumu olmayan ve başarılı olan öğrencileri hemen kapıyorlar mesela.. E insanların hayatları söz konusu olduğu için kimse "ya bu sağcı adam ben gitmem" diyemiyor, demiyor.. Bu da bir başka politika zaten..
Ayrıca, üniversite için askeri alanda seçim yapacak arkadaşlara dikkat diyeyim, sırf Fem Dersanesi'ne gitti diye bir arkadaşım GATA'ya giremedi.. Sebep olarak bunu önünüze sunmuyorlar tabi ama saçma sapan bahaneler üretiyorlar.. Geçmişinizi, eğitim ve öğrenim durumunuzu iyice araştırıyorlar ve bu konu engel teşkil edebiliyor..
dejavu

dejavu

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 16:48

Kesinlikle katışıyorum benim tanıdığımında başına geldi askerlikte dahi önüne çıkıo fem dersanesine falan gidersen.
neshe

Kadın

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 17:41

Ne kadar rezil adamlar bunlar yani hırsları ne. Anlayamıyorum ya beyinleri hasta bunların. Neden yaparlar bunu neden ele geçirmeye çalışırlar herşeyi nedir yani güç mü para mı amaçları 2 günlük dünya zaten. Allah din kitap derler işlemedikleri halt yok. Bunlar insan değil olamaz yaa
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 19:21

fethullah gülen her mahallede var arkadaşlar adamlar öyle bir örgütlenmişlerki gizliden gizliye
insanın; "vay anasını" (pardon) diyesi geliyor
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir   Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 22:45

Bu dünya görüşünden ileri gelen bir durum..
Biz nasıl herkesin eşit olduğu komün bir dünya arzuluyorsak, onlar da dini gerekçelerin ve kanunların hüküm sürdüğü bir dünya istiyor.. Ve bunun için uğraşıyorlar..
Aslında bunda düşünecek pek bir şey yok, devrimciler nasıl ideal bir Türkiye hayal ettiyse, onlar da kendi görüşleri doğrultusunda Türkiye yaratmaya çalışıyor.. Sadece, bizim görüşlerimize tamamen zıt ve bizim kabullenemeyeceğimiz görüşleri savundukları için "neden böyle yapıyorlar" diyoruz içten içe.. Bize yanlış gelen onların düşünce yapısı..

Herkes Hakettiği Şekilde Yönetilir
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki