ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türban konusu

+11
Umudun Türküsü
devran
emre
kızıl yıldız
rapn213
devrimci
gözde
taylan.özgür
solcukemalist
ebru
Okay
15 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
Okay

Okay

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimePaz Şub. 03 2008, 16:01

Türkiye' nin gündemin de bulunan türban konusuyla ilgili fikirlerinizi paylaşabilirsiniz..

İlk olarak ben yazmak istedim.. Sanki ülkemiz de ki bütün sorunlar bitti de kaldık türbana.. Belki bana da karşı cıkıcaksınız ama şahsi düşüncem, türbanın üniversiteler de serbest olması.. Ama tabi ki bunun katmanları alta doğru inerse o zaman tehlikeli diye düşünüyorum.. Madem özgür bir ülke istiyoruz o zaman türbannın da üniversiteler de serbese bırakılması gerektiğini düşünüyorum.. Ama dediğim gibi bunu kamu kurumlarına veya lise ve ortaokullara da serbest bırakırlarsa o zaman laikliğin konusu tartışılabilir.. Diye bilirsiniz ki bana özgür bir ülke istiyorsan sadece üniversiteler de değil her alanda serbest bırakılsın o zaman karşı çıkarım..
https://ata-genc.yetkin-forum.com
ebru

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimePaz Şub. 03 2008, 16:11

Admin demiş ki:
Türkiye' nin gündemin de bulunan türban konusuyla ilgili fikirlerinizi paylaşabilirsiniz..

İlk olarak ben yazmak istedim.. Sanki ülkemiz de ki bütün sorunlar bitti de kaldık türbana.. Belki bana da karşı cıkıcaksınız ama şahsi düşüncem, türbanın üniversiteler de serbest olması.. Ama tabi ki bunun katmanları alta doğru inerse o zaman tehlikeli diye düşünüyorum.. Madem özgür bir ülke istiyoruz o zaman türbannın da üniversiteler de serbese bırakılması gerektiğini düşünüyorum.. Ama dediğim gibi bunu kamu kurumlarına veya lise ve ortaokullara da serbest bırakırlarsa o zaman laikliğin konusu tartışılabilir.. Diye bilirsiniz ki bana özgür bir ülke istiyorsan sadece üniversiteler de değil her alanda serbest bırakılsın o zaman karşı çıkarım..
bencede...herkes istediği gibi okusun...yasaklarla kimse biryere gelemez...sanki herşey bitti bi türban kaldı..takılmayın böyle şeylere..dün haberlerde izledim..iki türbanlı kız tesadüfen anıtkabire gitmişler..o sırada da eylem vardı orada...nerdeyse o kızların üstüne yürüyorlardı..sanki bana saldırıyorlarmış gibi oldum...bu cahillik ve dar görüşlülükle bir yere kimse varamaz..isteyen başını örtsin isteyen örtmesin...kimseyle uğraşmayın artık yaa....önce kendinizi eğitin...
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimePaz Şub. 03 2008, 17:04

ben serbest bırakılmasın istiyorum. özgürlükten bahsetmişsiniz
peki sosyalist öğrencilerin üniversitede örgütlenme hakkı yok ,yök hala üniversitelerin tepesinde, bilim özgür değil , üniversiteler özerk kurumlar değil ...
tüğrbanlılar oraya girince rahat mı durucaklar kız arkadaşlarımızı kapatmaya calışıcaklar biliyoruz bunu dünya da örnekleri var

demokrasilerde de özgürlükler bri yere kadardır.

anıtkabir deki olaya gelince siz hiç haber izlemiyomusunuz ya
bundan 2 sene önce filan bir yerde şeriatcı mollalar toplanmış gösteri yapıyorlar. bir kadın muhabirde otobüs üstünde onların fotoğraflarını çekiyor.kalabalık birden bu kadının başı acık diye otobüs e tırmanmaya calışıyo adamların hepsi çember skallı nerdeyse linç etcekelr polis öle bakıyor anıtkabir de ise sadece tepki gösteriliyor.evt şimdi türban özgür kalsın bu adamlar da girsinler üniversiteye demi arkadaşlar

bu sitenin amacı sağ-sol çatışması değildi ancak türbanlıların üniversiteye girdiği zaman nazı bir savaş cıkıcak görüceksiniz ve bu savaştan kacmam ben sağcılarda solcularda boş durmuycakalar iran devrimini okudunuzmu iranlılar bizden daha acık seciktiler şuan ki duruma bakın bide

lütfen düşünelim bu konuları ülkemiz karanlığa sürükleniyor sivas katliamını hatırlayalım
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimePtsi Şub. 04 2008, 03:55

ben solcukemalıst arkadasımızın dedıklerıne katılıyorum turban unıv gırdıgı zamn ıster ıstemez bır gergınlık olur ve bu gergınlık sag-sol tartısmasını belkı eskısınden daga buyuk savaslara yol acacak yanı oyle savas olursa solcuların yanında dekanlar profosorler olcak sagcıların yanıda ıse turbanı desteklıyen toluluk sagcılar ve cok uzun yıllar surer

tekrar solcukemalıst arkadasımızın dedıgı gıbı ıranda bızım gıbıymıs ıran bugun bu duruma aynen bızım suan gevırdıgımız evrelerı gecırerek gelmıs yanı suan ıran olma yolunda gıdıyoruz

sıvas katlıamına gelınce benım orda cok sevdıgım sanatcı hasret guntekın yandı ve orada yananlar bos yere yanmadı katlıam resmen sen uykusundakı ınsanları resmen yakıyosun ınsan evladı deıldır onu yapan ulkem ıcın yapıyorum der eger senın ulken boylelerıyle dolusa tabı senın ulken ıcın ıı olur

gelecek bızım elımızde bız sahıp cıkmazsak ılerde cok zor durumlar turkuyenın olacak
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimePtsi Şub. 04 2008, 04:05

arkadaşlar sağ sol kavgası demişken şuan solcular azınlıkta sağcılar coğunlukta kaybetme olasılığımız daha yüksek
ve sağcılardan korkmuyorum böle bi site yaptığınız için tşkkür ediyorum ve bunu arkadaşlarıma tavsiye ediyorum
Okay

Okay

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimePtsi Şub. 04 2008, 11:08

teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için..
https://ata-genc.yetkin-forum.com
gözde

gözde

Kadın

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimePtsi Şub. 04 2008, 12:02

solcukemalist demiş ki:
ben serbest bırakılmasın istiyorum. özgürlükten bahsetmişsiniz
peki sosyalist öğrencilerin üniversitede örgütlenme hakkı yok ,yök hala üniversitelerin tepesinde, bilim özgür değil , üniversiteler özerk kurumlar değil ...
tüğrbanlılar oraya girince rahat mı durucaklar kız arkadaşlarımızı kapatmaya calışıcaklar biliyoruz bunu dünya da örnekleri var

demokrasilerde de özgürlükler bri yere kadardır.

anıtkabir deki olaya gelince siz hiç haber izlemiyomusunuz ya
bundan 2 sene önce filan bir yerde şeriatcı mollalar toplanmış gösteri yapıyorlar. bir kadın muhabirde otobüs üstünde onların fotoğraflarını çekiyor.kalabalık birden bu kadının başı acık diye otobüs e tırmanmaya calışıyo adamların hepsi çember skallı nerdeyse linç etcekelr polis öle bakıyor anıtkabir de ise sadece tepki gösteriliyor.evt şimdi türban özgür kalsın bu adamlar da girsinler üniversiteye demi arkadaşlar

bu sitenin amacı sağ-sol çatışması değildi ancak türbanlıların üniversiteye girdiği zaman nazı bir savaş cıkıcak görüceksiniz ve bu savaştan kacmam ben sağcılarda solcularda boş durmuycakalar iran devrimini okudunuzmu iranlılar bizden daha acık seciktiler şuan ki duruma bakın bide

lütfen düşünelim bu konuları ülkemiz karanlığa sürükleniyor sivas katliamını hatırlayalım

Sana sonuna kadar katılıyorum...
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 02:50

tesekurler gozde burada sagcıların cogunlukta oldugunu soyluyosun xaner ama kardesım bu ulkede emın ol %25 sagcı %15 veya 20 sı solcu geroye kalan % lık dılım ıse tarafsız bızım sımdıustunluk kurmamız ıcın bu tarafsız kısılerı arkadaslarımızı derdımızı anlatıp kendımızı haklı duruma sokup en azından var oldugumuzu kendı kendılerıne galıbna bunlar haklı demelı derdırtmelıyız bunun ıcın bırbırımızle paylasmalı bırbırımızle haberlesmlıyız

En son tarafından Salı Şub. 05 2008, 03:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:13

bu ülkede bizi karalıyan o pkk olduğu sürece mhp kazanır. oyların hepsini alıyo ama git ülkü ocağına var ya askere küfrediyo adamalr bilityorum bunu ama halk bilmiyo ki

sağcılra gelince sağdakielr evt %25 filan ama merkezdekiler sağa daha yakın baksana kayıtlara 1970 lerde filan chp bi kere karaoğlan sayesinde %44 lerle filan başa geldi ama ondan sonra kenana evren politikaları yüzünden başarısız olduk
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:22

evet hocam ulku ocakları ve reıslerı ıyı dusunceler ıcınde deıller ama cogunluklları onlar desteklıyo ıstanbulda kadıkoy tarafında adaım bası ulku ocagı var
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:29

insana aşırı milliyetçilik iyi bişimiş gibi geliyor eskiden onlar mustafa kemal in resimlerini bile asmazlardı bigün biz şehitleri anıyoduk ülkücülerde geldi oraay mustafa kemalin askerleriyiz diye bağırıyoz bunlar öle yürüyolar sadece herfler mustafa kemal i reddeiyolar sanki

adamlar öle bir örgütlenmişlerki biz bu ülkede örgütlenmeyi öğrettik resmen adamlara atamızı sahiplenirler ama bi tane devrimine sahip cıkmaz bu itler özür dilerim ama daha ağır bi laf edebilirdim

taylan farkındamısın ya hep biz yazıoz daha 2 gün oldu gireli kac msj oldu Very Happy
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:36

evet haklısın abı adamlar er yerde kendını gosterıyolar bızım bı akraba var o unıv gıttı karadenız tarafına neyse okul acılıyo okula gıdıyo daha ılk ders gıder gıtmez boyle sacı sakalı bırbırıne gırmıs bırısı ogretmen kursusunde oturmus beklıyo neyse dıyo bende ogretmen zannettım dedık kı ıcımden ogretmene bak nası ogretmen fln dedım ıcımden fıyo neyse herkes geldı sonra elınden kıtaplı bı adam gırdı herkes ona bakarken kursudekı bırden ayaga kalktı dedıkı bu sımdı sızı bu dersten vırakır para almak ıcın dersten dıyo.

yanı bunu yapan adam herkesı ınkar eder adam unv gıderde bunu dermı

okey abı gelırse bızı kesın almayacak soteye bır daha ama olsun okay abı kapıdan kovar bız bacadan gırerız demı
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:39

siteyi rezil ettik ama ok konu var onlara bişiler yazmak istiyom ben dedim ama okaya Very Happy azltalım bunları die bide şua aşağıdaki sinama şeysi sacma rambıo filan gecio ordan sinir oluyom tek kişilik orduymuş kapitalizm in uşağı adam
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:42

sen baya hızlısın valla sana verek sıteyı allah allah yaw Very Happy
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:46

bilsem bende site kurcam Very Happy ama cok güldüm ya ben başıma bide site derdini alalmam ya ama kapatılcak cok konu var bence sölüom ya sitenin iyiliği için yani Very Happy
taylan siteyi sana verelim sen düzenlersin siteyi

bana verirlerse siteyi böle yapcam benim emektar mouse u getircem taylan.özgür ün üstüne sağ tık ik aşağı in banner Very Happy
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:50

bana verırlerse yaparım eger forumn sıtesı kullamak gıbıyse kullanırım bır ara sınıfta5 kısı yarıs yaptık foum sıtesı duzenlenıp uye sayısına ve gzl olanlara odul vardı uye basıkımından 2 gzl bakmından 1 olmustum ama yapamam sanırsam bunu
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:54

sen yapma bence türban başlığı altında (msn de dedğin gibi) gecioz yani

okay bizi dövem Very Happy nolur çok pişmanız forumu rezil ettiğimiz için Very Happy

okay sabah kalcak yüzünü yıkamasına gerk yok foruma baksa ayılcak :Dsinirden
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 03:56

en azından mesafe var sımdı benı domek ıcın samsundan ıstanbula gelmez abı Very Happy

ama sankı bıraz daha sansımızı zorlarsak kesın gelır once ıstanbula benı dıver ırdan ızmıre senı dovecek caner Very Happy
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 04:00

sen bana haber verirsin ben burdan adalara doğru ağr ağır
valla sen bi telefon cak tabi ölmezsen ben yüzerek adalara affraid
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 04:02

sen yuruyerek adalara gıt bende yuruyerektavsan adalarına gıderım ama belkıde benı donuse atar once senı dover sonra benı o zamn sen bneı ararsın tabı sag kalırsan Very Happy Very Happy Very Happy
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 04:04

istanbul daha yakın samsuna ordan zıp gemiyle zıplar oraya bak gemiyle gelcek yani savaş uçağıda olur

kağıttan bir gemidir devrim demişler biner gelir Very Happy
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 04:05

olabılır hersekılde dayagı yıyecez okay abıden
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 04:08

yok ya dövmez dövceksede biyerleerime vura vura kacarım Very Happy
taylan.özgür

taylan.özgür

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 04:10

abı manyaksın sen ya gıt ısıne sıteyımafettın nası becerdın tek basına bu kadar pısletmeyı anlamıyorum kı
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

Türban konusu Empty
MesajKonu: Geri: Türban konusu   Türban konusu Icon_minitimeSalı Şub. 05 2008, 04:12

46 msj ı babam yazdı benim demi benim msj sayıma bak 42 sen benden daha suclusun Very Happy

Türban konusu
1 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
 Similar topics
-