ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ

+10
devran
ozgem
NeWRoZ
stalin
kaos
DenizinTürküsü
solcukemalist
Umudun Türküsü
sErKaN
Okay
14 posters
YazarMesaj
Okay

Okay

Erkek

DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Empty
MesajKonu: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeSalı Şub. 26 2008, 23:57

En aramızda olman gerektiği zaman da aramızda yoksun.. Doğum günün kutlu olsun Denizim..
https://ata-genc.yetkin-forum.com
sErKaN

sErKaN

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 00:15

İyiki Doğdun Yoldaşım İyiki Doğdun Denizler Denizim Selam Olsun Ey Yoldaş
(Seni Rahmetle ve Hüzünle Anıyoruz )
http://www.turksolu.org
Umudun Türküsü

Umudun Türküsü

Kadın

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 00:18

yazacaklarımız klişeleşmiş cümleler olacak malum...

Deniz'in hep yanımızda, aramızda olması gerekiyordu...
Özellikle Türk Solu'nun ona çok ihtiyacı var..

Devrim için, ülkesi için ölüme gitmekten korkmayan; insanların kendisine nasıl baktığını önemsemeyen; davasından bi an bile vazgeçmemiş büyük insandı...
ona karşıt ideolojilerdeki insanlar bile davasını sahiplenmesini takdir etmişse ve hala da ediyorsa birşeyler başarmış demektir...!

Gözü arkada kalmaz umarım...
"ben bunun için mi öldüm?" dedirtmeyiz umarım...

İyi ki doğdun Deniz, iyi ki davamızı savunurken Denizimiz diyoruz...

Sen Hala 25 Yaşındasın....!

Söz İstemez, Yaşlı Göz İstemez, Çelenk Melenk Lazım Değil...
Susun!
Sıra Neferi Uyusun...!

Nazım Hikmet
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 00:24

Her zaman senin yolundayız.
Senin heykellerin dikilip düşüncelerin insanlarca kabul edilene kadar,
Türkiye tam bağımsız olana kadar,
Demokrasi yerleşene kadar,
İşçiler,köylüler hakettikleri yere gelinceye kadar,
Yabancı askerlerini ülkeden defedinceye kadar,
En önemlisi DEVRİM yapılana kadar,

Hiç durmadan senin yolundayız

Herkes senin değerini anlıycak

68 ruhu içimizde

kahrolsun faşizm
kahrolsun halk düşmanları
kahrolsun hainler, işbirlikçiler, uşaklar

üç fidana slm olsun
DenizinTürküsü

DenizinTürküsü

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 00:32

Ne yazık ki 68’in ve 68’lilerin simgesi Deniz GEZMİŞ Bağımsız Türkiye’de doğamadı (28 Şubat 1947).
Onun doğumundan önce başlamıştı karşı devrim. ABD ile Truman yardımı adı altındaki ilişkiler ve IMF’den alınan borçlar… Ve yitirilen ekonomik bağımsızlık… Arkasından yitirilen siyasi bağımsızlık…
Bu nedenle haykırıyordu gençliğinde “Bağımsız Türkiye” diye.
28 Şubat 1949’de yasak 2 yaşındaydı. İlkokulların dördüncü ve beşinci sınıflarında din dersi okutulmaya başlandı. Cumhuriyet Devrimleri adım adım geriye püskürtülmeye başlanmıştı. Delikanlığında Samsun’dan Ankara’ya 19 Mayıs yürüyüşünde de bunu halkına anlatmak için çırpınacaktı.
28 Şubat 1951’de 4 yaşındaydı. İktidar el değiştirmişti. CHP yerine DP gelmişti. IMF’si ABD’si her yerdeydi vatanın. Askerimiz Kore’de Amerika’nın emrinde savaştaydı. Başka bir ülkenin menfaati için, ilk defa ordumuz görevdeydi. O yaşta anlayamazdı. Anladığı zaman bağımsızlık mücadelesinin en önündeydi.
28 Şubat 1952’de 5 yaşındaydı. Türkiye NATO üyesiydi. O yaşta anlayamazdı. Anladığı an “NATO’ya Hayır” diye haykıracaktı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “bugüne değin Kore’de 34 subay, 46 astsubay ve 1252 erin şehit düştüğünü” dinledi radyodan. Şehit’in Ölüm olduğunu gençliğinde öğrendi. Arkadaşları teker teker öldürülmeye başlandığı zaman. “Devrimciler ölür devrimler sürer” diye haykırdı acılarını içine gömerken.
28 Şubat 1958’de 11 yaşındaydı. Adana yakınlarında kurulan İncirlik üssünü duydu radyodan, okudu gazeteden. Gençliğinde “Üs değil Tesis” diyen Başbakan Demirel’e karşı verecekti mücadelesini.
28 Şubat 1959’de 12 yaşında duyacaktı Bağdat Paktı’nı ve CENTO’yu.
28 Şubat 1961’de 14 yaşındaydı. 27 Mayıs’ta Sokağa Çıkan Genç Asker. Yıkılan iktidar ve fışkıran Sol Düşünce. O yaşta sevdi Sol Düşünceyi. Tavrını ondan yana koydu, babası gibi.
28 Şubat 1962’de 15 yaşındaydı. Talat Aydemir’le İsmet İnönü’nün karşı karşıya gelişi ve TİP in kuruluşu.
28 Şubat 1964’de 17 yaşındaydı. Talat Aydemir’in ve Fethi Gürcan’ın Ankara Cezaevinde idamını okudu gazetelerden. 8 sene sonra aynı avluda Hüseyin İnan, Yusuf Aslan ve O’nu asacaklardı. Aynı paşalar, aynı siyasetçiler…
28 Şubat 1971’de 24 yaşındaydı. Liderdi. Bağımsızlık ve Sosyalizm bayrağı elinde en önde koşuyordu.
28 Şubat 1972’de 25 yaşındaydı. Bundan sonraki her takvimin 28 Şubatında 25 yaşında kaldı.
Nice 28 Şubatlar yaşandı onun ölümünden sonra. Sahtekarca, rezilcesine.
Sadece O kaldı her 28 Şubatta 25 yaşında.
25 yıllık yaşantısıyla örnek oldu.
Binlerce onbinlercesi ‘Deniz‘ adını verdi doğan kız ve erkek çocuklarına.
Denizler Denizler’i doğurdu. Denizler, Okyanus oldu Halkının Gönlünde.
Elbet bir gün bu Okyanusta boğulacak, Denizler’i boğarak öldüren Amerikan Emperyalizmi ve İşbirlikçileri.
(Tuncay ÇELEN – Ömer GÜRCAN ‘ca yazılan “HESAPLAŞMA 68 GENÇLİĞİ ve KATLEDİLİŞİ” kitabından alınmıştır )

Biraz olsun duygularıma tercüman olan bir yazıdır bu...
İyi ki doğdun Deniz'im iyi ki...

BÜYÜK BİR AMAÇ UĞRUNA ÖLMEK HER ZAMAN YAŞAMAKTIR...!!!!!!!
kaos

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 06:53

ben senin en çok cesaretini örnek aldım kendime.ölüme başın dik gidişin vardı ya.işte onu..
en önde koşar adımlarla ilerledin hep..hakları savundun , eşit bi düzen istedin - bu düzensizlikte..
sen aslında bize gelecek vaad ediyordun..ışık demeti saçıyordun etrafına da .. işte..
sana bunu yapanlardan daha çok seviyordun ülkeni sen..ama işte..
sen o hep fotoğraflarından gördüğüm , sesini kısa kısa ses kayıtlarından duyduğum , ''onu birkere görseydim de öyle ölseydim '' dediğim büyük insansın..yolundan yürüyorum.. davamızı da sesim çıktığınca savunuyorum..seni utandıracak şeyler yapmicam Deniz'im.iyiki bir zamanlar var olmuşsun..iyiki doğmuşsun DENİZ'İM!!!
stalin

stalin

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 08:20

iyiki doğdun denizim senin yokluğunu asıl bu günlerde anlıyoruz kalbimizde yasarken keske somut olarak gelsen de bu günü görsen ama herseye rağmen yılmayacağız senin baslattıın yolda ileleyeceğiz... DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN EYYY YOLDAŞ
NeWRoZ

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 14:10

Allah rahmet eylesin yada benzeri sözler söylemeyecegim cünkü ölenlerin arkasından söylenir bunlar sen ölmedin sen yüregimizde Hergün umut olup dogdun Yüregimizdesinn denizimm
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 15:47

Faşizm Seni ve Yoldaşların elimizden aldı.biz biliyoruz ki denizim en büyük düşmanlık bencillik ve biz biliyoruz ki kahrı çekilmeyen tek şey var faşizm.bizden sana and olsun ki,bizde faşizmi gömüceğiz...doğum günün kutlu olsun denizim...
devran

devran

Kadın

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 18:30

doğum günün kutlu olsun deniz iy iki doğdun bizlere nasıl devrimci olunacağını çok güzel bir şekilde gösterdin eylemlerinle,kişiliğinle, düşüncenle,ölüme bile başı dik ve onurla gidişinle bugün seni öldürenler her doğum gününde her ölüm yıldönümünde her eylemdebir kez bir kez daha ölmelidirler siz onurunuzla bir kez öldünüz onlar şerefsizlikleriyle her gün ölüyolardır eminim seni her zaman özlüyoruz ve bu özlem inancımız her an biraz daha alevliyo elbet bu ülkede de özgür bir şekilde yaşayacağız sizler boşu boşuna ölmemiş olacaksınız iyi ki doğdun
en uzun koşuysa elbet türkiyede de devrim
o onun en güzel yüz metresini koştu
en sekmez lüverin namlusundan fırlayarak
en hızlısıydı hepimizin en önce göğüsledi ipi
acıyorsam sana anam avradım olsun
aşk olsun sana çocuk aşk olsun
can yyücel
melis_21

melis_21

Kadın

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 19:47

Denizim

Sen bizi bırakıp gittiğinden beri neler oldu bir bilsen sen gideli öksüz kaldık denizim yarım kaldık sanki
ama dimdik devam ettik hep yolumuzda emin adımlarla yürüdük yürüdük ki senin aslında ölmediğini bilsinler diye
ilk seni tanıdığım günü hayal meyal hatırlıorum bir grup insan terörist diyordu sizin için satılmış diyordu kim bu adam
dedim neydi niye satmıştı memlekti bu kadar kötü biri olmak için sebebi neydi? Neden neden die çok sordum
aklım ermiyordu tabi ozaman devrim ne demek sağ nedemek sol nedemek bilmiyordum aklımda hep sen vardın
ama kimdin diye merakım bitmiyordu ve bi gün araştırmaya öğrenmeye başladım ve tüm gerçekleri öğrendim
uğrumuzda canını göz kırpmadan veren delikanlı bir adamdın hiçbir zaman titremedin asıl satılmışların önünde dimdik
başınla kürklü parkan ve postallarınla bir fenomendin bizim için. Bizde sevdayı sende bulduk
önce devrimi sevdik sonra sevdayı seninle sevdik biz kardeşiliği eşitliği ve seninle nefret ettik gemerekten
belki şuçu yoktu gemereğin ama biz sevmedik hiç o memleketi.Şimdi sen burda olsaydında senden dinlesdeydik
keşke tüm marşları sloganları ozaman işte derdk işte delikanlı bi adam işte size öğretecekleri var dinleyin
ama şimdi çok farklı Denizim bize terörist diyorlar bize satılmışlar diyorlar bize pkklı gözüyle bakıyorlar
vasın desinler ben biliyorum ne olduğumu ve ne için mücadele ettiğimi ama keşke sende olsaydın
Denizim yanımızda tek yürek tek bilek olsaydık yine çıksaydık meydanlara yine bağıra bağıra marşlar söleseydik
emparyalizme lanet okusaydık çıksaydık dağlara aç susuz ama amacımız olsaydı ve keşke bizde canımızı verecek
bi devlet bulsaydık. Şimdilerde devleti paramparça edip satmaya sevdali olanlar var başımızda.Zaten tarih
hep tekerürden ibaretmiş şimdi sıra bizde sen rahat uyu Denizim biz burdayız bağrağın elimizde ve
ileri götürmeye devam ediyoruz ve inanıyorumki bir gün evet belki bugün değil ama birgün herkesin kardeşçe yaşadığı
sınıf ayrımının olmadığı huzurlu bir ülke olucak türkiyem. Biz tüm yoldaşların bunun için çalışıyoruz bizi merak
etme en az senin kadar cesuruz eğer gün gelir urgan bizim boynumuza geçirlirse titremeden dimdik kendi
iskemlemizi kendimiz çekeceğiz yüzünü kara çıkarmayız denizim inan bize devrime inandığın gibi emanetlerin
emin ellerde

İYİKİ DOĞDUN İYİKİ VARSIN DENİZİM SEN HEP BENİMLESİN
KIVILCIM

KIVILCIM

Kadın

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimeÇarş. Şub. 27 2008, 20:14

ASLINDA SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR CÜMLELERİMİ TOPARLAYAMIYORUM SENİ BİZDEN ALANLARIN...Crying or Very sad DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN DENİZ'İM... SEN ÖLMEDİN HEP VARSIN BİZLER SENİN YOLUNDA İLERLİYORUZ...

KAHROLSUN FAŞİZM...
devrim06

devrim06

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimePerş. Şub. 28 2008, 13:20

sana ve senin gibi düşünenlere selam olsun ey yoldaş!sen hepimizin sevdası,kavgası.1947 in karlı şubat ayı gözlerini açtın şu yalan dünyaya.az zamanda çok işler yaptın.helal olsun sana deniz kardaş.iyiki dogdun.....sen hiç ölmedin,yenilmedin...
deniz_devrim

deniz_devrim

MesajKonu: Geri: DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ   DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ Icon_minitimePaz Mart 02 2008, 22:58

Biz olduğumuz sürece DENİZLER MAHİRLER YUSUFLAR ÖLMEZ.VE EN ÖNEMLİSİ SOSYALİZM ÖLMEZ.İYİ Kİ VARSIN DENİZİM.

DENİZ GEZMİŞ'E DOĞUM GÜNÜ MESAJINIZ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-