ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ

4 posters
YazarMesaj
Okay

Okay

Erkek

Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ Empty
MesajKonu: Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ   Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ Icon_minitimeÇarş. Mart 05 2008, 19:46

Türban konusu artık herkesin canını sıkmış durumda, türban yasağının kaldırılmasını isteyen de bıktı istemeyen de. Memlekette başka konu kalmamış durumda, peki bu olayı bu kadar büyüten ne? Bizlerin buna karşı çıkması mı?

Evet karşıyım, SONUNA KADAR KARŞIYIM! Çünkü bir emperyalizm malını çevremdeki bütün kızlarda görmekten dolayı karşıyım, bu bez parçasını dinleri emrettiği için mi takıyorlar, yoksa kendilerine bir şekil vermek için mi? Çevremde rahibeler görmekten bıktım artık… Bunu takanlar bizim ülkemizde yaşamakta, Müslüman olmalarına rağmen bir rahibe kılığında gezmekteler (Hatırlıyorum ki rahibeler bizim dinimizin sembolleri değildir)…Ve bu insanlar kafalarına neyi taktığını bilmemektedirler, söylesen SUÇLU OLURSUN, DİNSİZ OLURSUN! Ben oldum evet çok arkadaşıma söyledim dinsizlikle suçlandım ama görüşlerim değişmedi, değişmez ve hiçbir zaman değişmeyecek…

Gelelim asıl konuya bu sitede bile bazı arkadaşlarım türbanın özgürlük olduğunu savunmaktadırlar onlara şu cevabı vermekteyim:’’TÜRBAN ÖZGÜRLÜK DEĞİLDİR’’ takılabilir ama Üniversiteler bilim yuvalarıdır eğer okumak istiyorlarsa saçlarını açıp girmelidirler. Bunun başka çözümü yoktur, ****** bu konuyla ilgili cevabı yıllar önce vermiştir. Laiklik devrimini gerçekleştirmiş, Modern okullar açtırmış, kılık kıyafette değişiklikler yapmıştır. ****** bildiğimiz gibi ileri görüşlü bir insandı ve yıllar öncesinden laikliği tehdit edecek böyle saçma sapan emperyalist oyunlarının olacağını tahmin etmiş olsa gerek modern eğitimi desteklemiştir.

Şimdi ise kalkıp deniliyor ki özgürlük… Özgürlükmüş yazık, eğer Türk gençliği de bunu söylüyorsa bize gerçekten yazık..!

Şimdiki hükümete gelince ben bu hükümeti ikinci Adnan MENDERES hükümeti olarak görüyorum; amaçlarının çoğu ortak… Ama bunları anlatmak için sayfalar gerekmektedir ben emperyalizmden bahsedeyim…

İki hükümet de emperyalizme ortak olmaktadır! Adnan MENDERES zamanında emperyalizm ülkemize girmiş ve bir daha hiç çıkmamıştır. Ve şimdi başımızdaki hükümet… Her yerde adamları bulunmakta, öğretmenlerimiz, doktorlarımız, işçilerimiz hep onların adamı... Gerçekten ******çü düşünenler 1950lerden beri VATAN HAİNİ olarak gösterilmekteydi… Ve bu vatan haini denilen insanlar vatanı için öldüler… Şimdi ise bizler onların mezarlarının üstüne basarak türbana evet diyoruz… Onların zamanında karşı koyduğu emperyalizmi ülkemize içimiz acımadan davet ediyor ‘’HOŞGELDİN’’ diyoruz.

Ama biz türbana değil emperyalizme hoş geldin diyoruz… ’’HOŞGELDİN EMPERYALİZM, SEFALAR GETİRDİN İNSANLARIMIZ SENİ BEKLİYOR. BİZ SENİ BEKLİYORUZ HADİ GEL SÖMÜR BİZİ, NEYİMİZ VARSA AL!’’

Biz gençler emperyalizme karşı olduğumuz halde ses çıkarmıyoruz o zaman neden KEMALİST DEVRİM düşüncesini benimsiyoruz?

Ben etrafımda rahibeleri görmek istemiyorum. Ben Müslüman bir ülkede yaşıyorum ve dinsiz değilim, bu olaya hem Müslüman olduğum için hem de ******’ün yolunda olduğum için sonuna kadar karşıyım. Ama yine dinsiz oluyorsam eğer, olsun artık ne olursa olsun memleketi rahibeler sarmış bende dinsiz olayım tam olsun…

Kimler benim gibi düşünüyor bilmiyorum ama benim düşüncem bundan ibaret ‘’SONUNA KADAR TÜRBANA HAYIR!’’

Başka bir sayıda görüşmek üzere…

Gözde KARACA

En son Okay tarafından Çarş. Mart 12 2008, 10:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://ata-genc.yetkin-forum.com
proff

MesajKonu: istanbuldaki müze camilere başörtüsüz girilemez mi?   Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ Icon_minitimePerş. Mart 06 2008, 00:27

İnsanlar üzerinde uygulanan şöyle bir çifte standartla karşı karşıyayız geçen gün arkadaslarımla istanbula tarihi eserleri görmek için bir gezi düzenledik tabi ki bu gezi çerçevemizde camiilerde yer alıyordu şimdi olaya geleyim
camiye girmek isteyen arkadaşım başını örtmesi için uyarıldı ve camii gezmekten vazgeçti...
Bunu onlar uygularken hiç bir sorun yaşanmıyor arkadaşlarımız arkasını dönüp gidiyor ve tüm evrenin ortak malı olan tarihini görmekten alıkonuyor bu hak ihlali sayılmıyor ama siyasi emeller adına arap özentiliği yapıp (başörtüsü için değil türban için konuşuyorum) üniversitelere girmeye çalışan genç kızların ki hak ihlali sayılıyor...
benim kültür tarih ve bilgi edinme hakkım engelleniyor peki soruyorum hükümet ne yapıyor...Oy pusulası hazırlıyor...
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ   Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ Icon_minitimePerş. Mart 06 2008, 22:49

evt uzun süreden sonra siteye girebildim öncelikle okaydan özür diliyorum Very Happy

şimdi gözdecim seni hala okulda hırpalıyolarmı Question
merak ettimde
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ   Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ Icon_minitimePerş. Mart 06 2008, 22:52

solcukemalist demiş ki:
evt uzun süreden sonra siteye girebildim öncelikle okaydan özür diliyorum Very Happy

şimdi gözdecim seni hala okulda hırpalıyolarmı Question
merak ettimde

Evet malesef bu olay kapanmaz zaten eee yani bizim okuldan başka bişey beklenmez olsun ya dayak bizi yıldıramaz ben takmıyorum artık Wink
solcukemalist

solcukemalist

Erkek

MesajKonu: Geri: Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ   Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ Icon_minitimePerş. Mart 06 2008, 22:54

evt senin okulda hav hav dolu Very Happy
sen onlara biraz cık anlatmaya çalış Very Happy
ma dayak yeme bidaha hehe Very Happy
gözde

gözde

Kadın

MesajKonu: Geri: Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ   Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ Icon_minitimeCuma Mart 07 2008, 20:07

solcukemalist demiş ki:
evt senin okulda hav hav dolu Very Happy
sen onlara biraz cık anlatmaya çalış Very Happy
ma dayak yeme bidaha hehe Very Happy

sağol canercim beni düşündüğün için ama canım bi kızın erkeklere gücü yeter mi sence hemde gülme Twisted Evil

Gözde Karaca - 4.SAYIMIZ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Caner Ertay - 2. SAYIMIZ