ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kanaltürk Satıldı mı?

+2
devrim_özlemi
Ekhidna
6 posters
YazarMesaj
Ekhidna

Ekhidna

Kanaltürk Satıldı mı? Empty
MesajKonu: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 22:34

Gazeteci Fatih Altaylı, Yeni Harman Dergisi'nin son sayısında Kutlu Esendemir'le yaptığı son röportajda, Ciner Grubu olarak, Kanaltürk'ü aldıklarını söyledi. Altaylı, "Kanaltürk'le belki de ben ilgilenirim" dedi. İşte o röportajdan kısa bir bölüm:

Ciner'in Kanaltürk'ü satın aldığı bilgisi doğru mudur?

Doğrudur. Kanaltürk'ü aldık. Şimdilik iki televizyonla yeniden yola çıkıyoruz Kanal 1 ve Kanaltürk.

Tuncay Özkan da bu işin içinde mi?

Hayır. Tuncay Kanaltürk'ü bize bırakıp çıkacak.

Nasıl bir kanal olacak Kanaltürk?

İyi bir kanal olacak. Program yapısına tam olarak karar vermedik ama haber ağırlıklı olacağı kesin.

TUNCAY ÖZKAN YALANLAMIŞTI

Tuncay Özkan ise Yön Radyo'da katıldığı programda konuyla ilgili soruya şöyle cevap vermişti.

Yön Radyo: KanalTürk satıldı mı?

Tuncay Özkan : Hayır. Ne satıldı, ne devredildi, ne de böyle birşey var.. KanalTürk yayınları devam ediyor, biz o televizyona çıkıyoruz, birisi alsa bizi çıkartır mı bu televizyona.. Biz bu konuştuklarımızı orada da konuşuyoruz. Orası halkın sesi olmaya, orası Türkiye’yi değiştirmek isteyenlerin, güçlü Türkiye, zengin Türkiye, demokratik Türkiye, özgür Türkiye, bağımsız Türkiye yaratmak isteyenlerin merkezi olmaya devam edecek...

*Alıntıdır

Bununla ilgili çeşitli yayın organlarında Kanaltürk'ün satıldığına dair haberler var.
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 22:42

maalesef satıldı hem de fethullah gülenin yakın arkadaşlarından birine hani devleti ,yasamayı, yürütmeyi ele geçirdiler yetmedi sıra medyada
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 22:44

Aynı haberi ben de izledim, Bugün gazetesi'nin patronuyla ilgiliydi..
Ama Tuncay Özkan bunu yalanlıyor.
Senin bilgi nerden geliyor?
devrim_özlemi

devrim_özlemi

Kadın

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 22:50

mehmet ali birand ana haber bülteninde açıkladı ayrıca tüm gazete sitelerinde yazıyo hatta tuncay özkana hapis cezası verilmiş tüm sitelerde son dakika olarak geçtikten sonra ana haber bültenlerinde de söylendi
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimePtsi Mayıs 12 2008, 22:53

Ben de izledim Kanal D haberi ama işte ben yine de pek inanamadım.. İnternette Kanaltürk'ün satıldığına dair çıkan haberleri yapan bütün siteler sağ basının siteleri..
Ama Tuncay Özkan neden yalanladı o zaman?
Muamma oldu bu konu..
dejavu

dejavu

Kadın

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 11:03

Evet kanaltürk satıldı koza ipek grubuna yani akp yanlısı Sad kanalın başınada eski rtük başkanı fatih karaca geçmiş.Tüm gazeteler verdi internette de yazıldı ve ben tuncay özkanın yalanladığına hiç rastlamadım.İşi iyice ilerlettiler medyadan vuruyolar işi Sad Bence Gülen emir verdi onlarda aldı Tuncay özkan ı susturmak birazda amaçları.
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 12:50

Tuncay özkan'a güveniyor(d)um,yalanladığına ben de rastlamadım umarım bu kadar para,bu kadar seferberlik boşuna değildir diye umuyorum...eğer feytullah gülen'in adamlarına satıldıysa tüm ailemin ve benim sitesin deki üyeliklerini sildiricem!Ah tuncay ah bu mu ******'çülük,çocuklarınızı feytullah'ın kucağına düşmesine izin vermeyin diyen sen değil misin?
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 16:01

Arkadaşlar, edindiğiniz bilgiler kesin değilse lütfen peşin hüküm vermeyin. Kanalda halen hükümet aleyhli programlar devam ediyor. Eğer satılmış olsaydı bunlara izin verilir miydi?
Ben satıldığına inanmıyorum ve Tuncay Özkan çıkıp bu konuda açıklama yapmadığı sürece de inanmayacağım...
Bahsettiğimiz kişi sıradan bir kişi değil, cumhuriyet mitinglerinde başı çeken, her seferinde cesur ve yürekli açıklamalar yapan bir insandır. Sizce halkın bu kadar ilgisini ve sevgisini kazanmışken kanalı neden Fethullah Gülen ilişkili kişi veya kuruma satsın? Aptal mı bu adam? Tuncay Özkan yukardaki yazıda belirttiğim gibi, yapılan röportajda bu durumu yalanlamış. (Tuncay Özkan'ın yalanladığını duymadım diyen arkadaşlar için..) Ayrıca eğer bu konunun araştırmasını internetten yaptıysanız, okuduğunuz bilgilerin hangi sitelere ait olduğuna dikkat edin...
ozgem

ozgem

Kadın

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 16:50

peki hala neden açıklama yapmıyor bu da merak konusu...eğer dedim farkındaysan,böyle bir durum olursa dedim.Buarada böyle tepki vermem çok normal. scratch
dejavu

dejavu

Kadın

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 16:53

Kanaltürkün sitesine de girerseniz görürsünüz.Alan firma yani koza ipekte alışla ilgili açıklama yaptı.Asparagas bir haber olsa bu açıklamayı yapmazdı.
dejavu

dejavu

Kadın

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 16:55

Yılın satışını yapan Tuncay Özkan, AK Parti'ye yakın bir gruba Kanaltürk'ü satma gerekçesini, "yanlız bırakıldık" sözleri ile savundu. Özkan, yılın satışını 40 milyon dolara yaptı...

Çalışanları ile bir toplantı yapan Özkan,
"Hepinize direncinizden ötürü teşekkür ederim." dedi ve şunları ekledi: "Bize kimse sahip çıkmadı. Yalnız, çaresiz bırakıldık. Lisansımızı iptal ettiler. Vergi borçları yüzünden kanalın kapısında icra memurları bekliyordu" dedi.

Özkan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Direncinizin kazanması adına bunu yaptım. Çarem kalmamıştı. Zaten bu kararı vermemiş olsaydım Unakıtan'ın memurları yayınımızı kapatacaktı."

40 MİLYON DOLAR
Bu arada Koza İpek Grubu'na satılan Kanaltürk'ün anlaşma şartlar da öğrenildi. Koza Grubu Kanaltürk'ü 40 milyon USD'ye satın aldı... Koza, kanalın 5 milyon doları bulan borçlarını da üstlendi.

Grup aktif ve pasiflerin tamamına sahip oldu... Euro Kanaltürk hariç radyo ve internet sitesi de Koza İpek Grubu'na geçti...
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 18:17

dejavu demiş ki:
Yılın satışını yapan Tuncay Özkan, AK Parti'ye yakın bir gruba Kanaltürk'ü satma gerekçesini, "yanlız bırakıldık" sözleri ile savundu. Özkan, yılın satışını 40 milyon dolara yaptı...

Çalışanları ile bir toplantı yapan Özkan,
"Hepinize direncinizden ötürü teşekkür ederim." dedi ve şunları ekledi: "Bize kimse sahip çıkmadı. Yalnız, çaresiz bırakıldık. Lisansımızı iptal ettiler. Vergi borçları yüzünden kanalın kapısında icra memurları bekliyordu" dedi.

Özkan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Direncinizin kazanması adına bunu yaptım. Çarem kalmamıştı. Zaten bu kararı vermemiş olsaydım Unakıtan'ın memurları yayınımızı kapatacaktı."

40 MİLYON DOLAR
Bu arada Koza İpek Grubu'na satılan Kanaltürk'ün anlaşma şartlar da öğrenildi. Koza Grubu Kanaltürk'ü 40 milyon USD'ye satın aldı... Koza, kanalın 5 milyon doları bulan borçlarını da üstlendi.

Grup aktif ve pasiflerin tamamına sahip oldu... Euro Kanaltürk hariç radyo ve internet sitesi de Koza İpek Grubu'na geçti...
Hah işte şimdi oldu..

Kanaltürk'te Tuncay Özkan ve Kerimcan Kamal açıklama yaptı. Kerimcan Kamal'ın gözleri doldu.. Hak vermemek mümkün değil.
"En baba milliyetçiler, sosyal demokratlar geldi bize yardım etmek istediler de ben mi geri çevirdim?" dedi..
Haklı..
Kanaltürk'ün sıkıntı içerisinde olduğu zaten bilinen bir şeydi fakat iş buralara kadar geldiğine göre bilinenden daha da kötü bir durum varmış demek ki..
Kanaltürk 2 ay süre ile yine eski Kanaltürk olacak..
Sonrasında Tuncay Özkan yeni bir kanal kuracakmış.
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 22:14

arkdaşalr tuncay özkan kendiyle çelişiyor
isterseniz konuşmalarına bakalım
bir gün çıkıp diyor mhp muhteşem bir parti diyor bütün toplantılarını gösteriyor sonra amerikancı parti diyor sonra yeniden övüyor sonra "tek devlet tek bayrak tek millet tek dil" söylemi hitlerindir diyor
bir insan hem disk in hem mhp nin yanında olamaz
bu çelişkidir. isterseniz gidin bizkaçkişiyiz.com a bakın bir yerde 3 hilal bir yerde çekiç orak veya deniz gezmiş resmi var tam bir komedi

günümüzde asla olmaz böyle bir olay mhp ile ödp veya mhp ile ip bir araya gelicek yunan komedyası

diyelimki bu oldu akp ye karşı bu partiler birleşti akp iktidardan düştüğü an bu partiler birbirini yer
artemis

artemis

Kadın

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimeSalı Mayıs 13 2008, 23:47

ben tuncay özkan'a güvenmek gerektiği kanısındayım.kendisiyle çeliştiğini düşünmüyorum.şu anda büyük bir kitleye kendini dinleten bir o var destek vermeliyiz.başka sitelerde konuyu araştıracağınıza adamın kendi sitesine bakmayı denerseniz daha kesin sonuçlara varırsınız...
caner

caner

Erkek

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 19:17

bi dakka bi dakak artemis
bizkaçkişiyiz.com kimin önce bunu öğrenmeni tavsiye ediyorum

tmm tuncay özkanını destekelyelim
yanlız kendimi kaybetmem onu desteklerken ben sosyalistim
ülkücülerle asla bir araya gelmem. Ancak tuncay özkan herkes bir araya gelsin diye söylüyor.Asla faşistlerle bir araya gelmem.
Ekhidna

Ekhidna

MesajKonu: Geri: Kanaltürk Satıldı mı?   Kanaltürk Satıldı mı? Icon_minitimePerş. Mayıs 15 2008, 22:51

Artık devir eski devir değil arkadaşlar.. Bizim yaşadığımız dönemde ülkücü-sosyalist-komünist diye keskin ayrımlar söz konusu değil.. Bizim dönemimizdeki ayrım AKP'li misin, değil misin?.. İşte bütün mesele bu.. Ha, burada tabi ki kendi görüşlerimizi savunacağız, faşist partilere destek vermemizi gerektirmiyor bu durum, ama eğer birlik olursak AKP düşer diye bir öngörü varsa, ben faşist-sosyalist ayrımı yapmam..
Diyelim ki Tuncay Özkan faşist..
Eee?
Ben onun düşüncelerine çok katılıyorum, destekliyorum..
Ne olacak peki?
Tuncay Özkan eğer ülkenin AKP'den kurtulmasını vaat ediyorsa, ben ona gönül rızamla desteğimi veririm.. Faşist olsa bile.. Ki böyle bir şeyin olduğunu da düşünmüyorum..
Benim sorunum ülkemin şu anki düzenden kurtulmasıdır..
Bu bir faşistin elinden geliyorsa, ve o faşist güzel şeyler söylüyorsa, bana güven veriyorsa, ben desteklerim..
Hiç bakmam...

Kanaltürk Satıldı mı?
1 sayfadaki 1 sayfası