ATA-GENÇ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATA-GENÇ

AnasayfaPortalGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forum Kuralları

YazarMesaj
Ekhidna

Ekhidna

Forum Kuralları Empty
MesajKonu: Forum Kuralları   Forum Kuralları Icon_minitimeCuma Mayıs 16 2008, 19:16

Lütfen aşağıda yazılı bulunan forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarına aykırı davranışlar sergileyen üyeler önce uyarılır, kabahati çok büyükse uyarılmadan banlanır. Böyle bir durumla karşılaşan üyemizin savunma hakkı olmaz, çünkü her üye forum kurallarını okumuş ve uygulamak üzere harekete geçmiş sayılır...

1.Başka bir Web sitesinden/URL'den eklediğiniz avatarı (profil resminiz) 100x100 pikselden büyük olmamalıdır. Aksi halde avatarınız kaldırılacaktır.

2.Forum sayfasında bir konu açmadan önce daha önce açılmamış olmasına dikkat edin. Benzer başlıklar silinecektir. Yeni başlık üretmek yerine var olanları kullanmayı tercih edin..

3.Başlık açmadan önce doğru kategoride olduğunuzdan emin olun. Yanlış yerde açılan başlıkların ilgili kategorilere taşınması gerekir.. Bizim yöneticilerimiz de etten kemikten insanlar olduğu için gereksiz uğraş vermelerine sebep olmayın...

4.Bundan böyle imzanızda resim kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu sayfa yapısını bozmakla beraber kötü bir görüntü vermektedir.Bu kötü huyuna devam eden kullanıcılar ilk önce uyarılacak, aksini devam ettirdiği halde üyeliğinin iptal edileceğini bilmenizi isterim.

5.Tamamen büyük harflerle ve "BiR kÜçÜk BiR bÜyÜk" şeklinde mesaj yazmak yasaktır. Bu tür mesajlar silinecektir, yönetici üşenmezse değiştirilecektir...

6.Forumda kişisel muhabbete girmeyiniz. Bu amacınız için MSN ve özel mesajı kullanın. Konuyu dağıtan, başlıkta geyik yapan kullanıcılar önce uyarılır, bu konuda ısrarcı olurlarsa daha fazla uğraşılmadan direk siteyle ilişkisi kesilir.

7.Küfür kesinlikle yasaktır. Kullanan kullancılar, sebep göstermeye bile tenezzül edilmeden banlanacaktır.

8.Forumda veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı davranmayın. Bu konuda hakkınızda herhangi bir şikayet gelirse ona göre ilgili muameleyi göreceksiniz, siteden de kovulacaksınız keza..

9.Mesaj yazarken yazım kurallarına dikkat ediniz. Türkçe çok güzel bir dildir, kullanınız. Kelimedeki sesli harflerin canına okumayınız. Kendi kendine bir dil yaratma çabası içinde olan üyelerin mesajları silinecektir. Anlaşılır olalım..

10.Forumda kavga etmeyiniz. Aranızda sanal boşluk var diye gaza gelip ortamı germeyiniz. Hele ki site yöneticileriyle seviyesiz tartışmaya girmeyiniz. Kendinize yakışır bir şekilde davranınız. Unutmayınız ki, internet ortamında olsak bile, burada sadece kendinizi temsilen bulunuyorsunuz.

11.Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa banlanırlar.

12.Forum yöneticileri her türlü konuya müdahale etme hakkına sahiptir. Açtığınız konu veya yazdığınız bir mesaj herhangi bir sebeple silinmişse elbette silen kişinin bir bildiği vardır. Bunu öğrenmek için yöneticilerle irtibata geçebilirsiniz, ö.m atabilirsiniz... Fakat mesaj atmadan önce forum kurallarını bir kere daha okumanızı tavsiye ediyoruz..Biliniz ki, yöneticilerimiz siteyi sizden daha fazla düşünmektedirler...

13. Reklam amaçlı yazılan mesajlar, kullanıcı isimleri ve imzalar anında silinecektir. Reklam desteğini öncelikle bizden istemenizi tavsiye ediyoruz.

14.Sırf mesaj atmış olmak için mesaj atmayın. Mesaj sayısı yüksek olana sitemiz herhangi bir ödül vermiyor, o yüzden boşu boşuna uğraşmayın.. Az ve öz olmak her zaman iyidir. Sadece gülücük veya "+1, +100 .." vs şeklinde atılan mesajlar silinecektir. Siz gelin, bizi uğraştırmayın...

15.Dosya, şarkı vb. indirmek için link vermek yasaktır.

16.Spam yasaktır.

Her üye forum kurallarını okumuş sayılacaktır. Kurallara aksi davranış gösteren ve banlanan üyelere sebep belirtmek zorunda olmadığımızı ve ikaz etmeye bile gerek duymadığımız bilmenizi isterim. Bu sebeplerle banlanan üyelerin kendilerini savunma hakkı olamaz. Daha sonra, "e ben okumadım, ben bilmiyordum, ben görmedim.." diye sıralanan bahaneler değerlendirmeye bile alınmayacaktır...

Herhangi bir şikayetiniz için yöneticilerimizle irtibata geçiniz..
Daha güzel bir forum için bizlere yardımcı olacağınızı ümit ediyor, saygılar sunuyoruz.

Site Yönetimi

Forum Kuralları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ata-genc.yetkin-forum.com